
Goodloading uznany za jeden z najlepszych start-upów logistycznych w Europie, tworzy aktualnie nową wersję planera załadunku. Już wkrótce, nie jeden, a kilkadziesiąt algorytmów będzie współpracować z użytkownikami. Wśród nich także te bazujące na technologii machine learning, które będą rozwijać się dzięki tworzonym projektom.
Twórcy aplikacji otrzymali dofinansowanie, w ramach którego we współpracy z naukowcami i praktykami z branży stworzyli nowe algorytmy umożliwiające planowania załadunku z uwzględnieniem zarówno praw fizyki, jak i potrzeb logistyków. Wkrótce powstanie nowa wersja aplikacji wzbogacona o wiele innowacyjnych funkcjonalności, w udoskonalonej szacie graficznej, pozwalającej jeszcze intuicyjniej poruszać się użytkownikowi po aplikacji.
Goodloading powstał ponad 5 lat temu, i jak twierdzą twórcy, od tego czasu dzięki opiniom użytkowników zyskał wiele nowych funkcji. W aplikacji pojawiły się m.in. naciski na osie, możliwość załadunku na kilka naczep jednocześnie czy rekomendowanie mniejszego pojazdu, który pomieści dany ładunek. Jednak jedną z najpopularniejszych opcji jest możliwość wygenerowania pliku PDF, który następnie można wysłać kontrahentom czy osobom na załadunku.
,,Z doświadczenia użytkowników wynika, że są oni w stanie oszczędzić od 30 minut do nawet 2 godzin podczas projektowania załadunku w naszej aktualnej wersji aplikacji’’ – mówi Martyna Strzoda z Goodloading.
Nowa wersja planera dzięki zaawansowanym algorytmom ma pomagać jeszcze efektywniej planować załadunek, maksymalnie wykorzystując dostępne miejsce na naczepie, kontenerze czy palecie.
,,Nowa wersja będzie znacznie bardziej rozwinięta – pojawi się m.in. większy wybór kształtów ładunków oraz przestrzeni ładunkowych, czy udoskonalony model piętrowania. W nowej odsłonie zostanie ulepszona opcja układania towaru na palety, zgodna z zasadami załadunku na ten rodzaj przestrzeni’’ – mówi Bogumił Paszkiewicz, CEO Goodloading. ,,Póki co nie chcemy zdradzać wszystkiego, dlatego o szczegółach poinformujemy przed premierą nowej odsłony aplikacji’’ – dodaje.
Kto skorzysta z nowej wersji planera załadunków?
Jak mówią twórcy – z aplikacji korzystają przedsiębiorstwa z 90 krajów na świecie.
,,Nie tylko firmy logistyczne chcą optymalizować proces załadunku – wśród naszych użytkowników są przewoźnicy, producenci a także magazyny’’ – mówi Martyna Strzoda z Goodloading. ,,Goodloading to odpowiednia aplikacja dla każdej firmy, która obsługuje różnego rodzaju ładunki i wysyła je z wykorzystaniem wielu naczep czy kontenerów’’ – dodaje.
Co więcej, dzięki przygotowanej integracji systemowej, możliwe jest połączenie Goodloading z zewnętrznymi systemami takimi jak TMS, WMS czy ERP. Zintegrowane narzędzia zyskają moduł automatycznie liczący dostępną przestrzeń ładunkową.
Nowa odsłona aplikacji pojawi się wiosną 2023 roku, a jej premiera będzie poprzedzona testami beta z użytkownikami.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.
Źródło: Goodloading