
Andamur obsługuje już ponad 700 stacji w 9 krajach Europy
Wiedząc, jak ważne jest dla klientów Andamur odpowiednie zaplanowanie tras transportowych, od 2021 roku znacząco powiększyli sieć stacji paliwowych (własnych i partnerskich), przyczyniając się do optymalizacji przebiegu i czasu podróży.
Ich siec stacji paliw rozrosła się o nowe punkty strategiczne zlokalizowane zarówno w kraju, jak i za granicą. W Hiszpanii liczba stacji zwiększyła się do 64, na początku 2021 roku było ich zaledwie 43. Otwierając 21 nowych stacji, wzmocnili swoja pozycje w kraju i teraz obsługują główne szlaki komunikacyjne we wszystkich wspólnotach autonomicznych.
Ponad 700 stacji znajduje się w 9 krajach Europy. Na uwagę zasługuje fakt, że nie tylko są zaangażowani w rozbudowę własnych stacji, ale również partnerskich, które mają spełnić potrzeby klientów i odpowiednie standardy jakości zarówno w Hiszpanii, jak i w Europie. Komfort kierowców, jak i optymalizacja oferowanych produktów i usług to dla Andamur fundamentalne kwestie.
2021 był dla nich owocnym rokiem. Nie tylko udało im się rozbudować sieć stacji partnerskich, ale także otworzyli Andamur La Junquera-Llers. To największa w Europie stacja przeznaczona wyłącznie do obsługi samochodów ciężarowych. Po raz kolejny udowodnili, że znają wartość czasu swoich klientów, zapewniając im sprawne i proste usługi umożliwiające ultraszybkie tankowanie.
Ponadto latem 2021 roku uruchomili La Junquera AND>GO, pierwszą stację paliw przeznaczoną wyłącznie do obsługi samochodów osobowych. Jest to nowa koncepcja
stacji, której celem jest obsługa turystów przekraczających granicę hiszpańsko-francuską z zachowaniem jakości i bezpieczeństwa marki Andamur.
Andamur nastawiony jest na promowanie zrównoważonej mobilności. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w sektorze transportu oferują coraz więcej rozwiązań multienergetycznych. Obecnie mają w sumie 20 stacji oferujących paliwa alternatywne (7 z nich jest w Hiszpanii, a pozostałe 13 w innych krajach Europy).
Spośród 7 stacji multienergetycznych w Hiszpanii, 4 to stacje własne. W Andamur Guarromán jego klienci mogą znaleźć zarówno LNG, CNG, jak i ładowarkę elektryczną, w sumie 18 ładowarek. Osiem z nich o mocy 350 kW każda, maksymalna moc, która obecnie istnieje w sektorze transportu elektrycznego. Andamur San Román i Andamur Pamplona wyposażone są w ładowarki elektryczne z 3 punktami szybkiego ładowania o mocy 50 kW, które umożliwiają szybkie naładowanie pojazdów elektrycznych: 80% pojemności akumulatora w 15-20 minut. Andamur La Junquera to najnowsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. W lutym ubiegłego roku wraz z firmą Endesa X otworzyli 8 punktów ultraszybkiego ładowania o mocy 350 kW. Jest to pierwsza przestrzeń do ultraszybkiego ładowania o łącznej mocy 1,4 MW. Dodatkowo jest ona wyposażona w dwa dystrybutory LNG.
W sieci międzynarodowej Andamur ma 13 stacji oferujących paliwa alternatywne we Francji, Belgii i w Polsce: 4 z nich są wyposażone w ładowarki elektryczne, a 12 z nich w dystrybutory LNG, z których 7 umożliwia tankowanie CNG.
Nie ma wątpliwości, że rok 2021 był dla Andamur bardzo ważny, jeśli chodzi o ekspansję i wzrost. Z entuzjazmem kontynuuje proces implantacji na rynku oraz dalszy rozwój i zapewnienie swoim klientom jak najlepszej obsługi na ich przystankach w trasie.