Relacje

Konferencja online New Challenges’21 za nami! Dziękujemy za udział

30 kwietnia 2021

Go West young Transport Manager

 

Rozpoczęliśmy tegoroczny sezon zupełnie nowych konferencji naszego czasopisma. Każde z pięciu wydarzeń, zaplanowanych na ten rok ma własny logotyp i motyw przewodni. 27 i 28 kwietnia zaczęliśmy od konferencji New Challenges’21. Nowe wyzwania, nowe strategie rozwoju, nowe kierunki ekspansji, przyjmowane w odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe transportu, spedycji i logistyki.

Hasło przewodnie trzech wiodących bloków tematycznych konferencji New Challenges’21 zaczerpnąłem z niezrównanej książki Waldemara Łysiaka „Asfaltowy saloon”, której motto zacytowane na samym początku brzmi „Go West young man”. W ten sposób Horacy Greely, amerykański polityk, wydawca prasowy, myśliciel, kandydat na prezydenta USA w wyborach 1872 r. zachęcał osadników do zdobywania zachodu dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Stąd nasze hasła konferencyjne: Go West, Go East i Go UK.

 

Go West …

… to odpowiedź międzynarodowych przewoźników drogowych na Pakiet Mobilności, którego główne zapisy – ograniczające działalność przewozową naszych transportowców – wejdą w życie w 2022 r. Warto więc już dziś przygotowywać się. Jednym ze sposobów ominięcia ograniczeń jest założenie spółki transportowej np. w Niemczech. W swoim case study mówił o tym Robert Zarzecki, prezes firmy Citronex, którego niemiecka spółka przewozowa z powodzeniem działa za Odrą już od kilku lat. O prawnych aspektach ekspansji na zachód mówiła Svitlana Strachowicz z Kancelarii Prawnej TSL Lawyers.

 

Go East

Jeżeli nie chcą nas na zachodzie, to może warto popróbować sił na wschodzie. Zachęcał do tego Janusz Piechociński, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. A o swoich doświadczeniach na tym kierunku opowiadał Bartłomiej Łapiński, prezes Raben East.

 

Go UK …

… to odpowiedź przewoźników na Brexit, polegająca na założeniu spółki transportowej w Wielkiej Brytanii – co jest niezwykle proste – pozwala uniknąć wielu problemów związanych z wznowieniem kontroli celnych na granicy z Wyspami. O swoich doświadczeniach związanych z uruchomieniem firmy transportowej w Anglii mówili Robert Gołęboweski, doradca zarządu AW Transport & Logistics i Joanna Pilc, dyrektor Działu Customer Service tej firmy.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za udział.

 

A my już teraz zapraszamy na kolejną konferencję organizowaną przez redakcję Transport Managera – Transport 4.0 Summit, która odbędzie się (miejmy nadzieję stacjonarnie) 29 czerwca w Warszawie.

Zarejestruj się na konferencję Transport 4.0 Summit

ML