Logistyka

Relopack i Morska Agencja Gdynia otworzyły Packing Centre

28 września 2020

Relopack oraz Morska Agencja Gdynia uruchomiły Packing Centre na terenie Portu Gdynia. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce – podkreślił podczas otwarcia Marcin Królski, członek zarządu Relopack.

Nowy Packing Centre stworzono na terenie magazynu należącej do Morskiej Agencji Gdynia (MAG), w pobliżu terminali kontenerowych BCT i Hutchinson Gdynia. Obiekt umożliwia integrację usług spedytorskich, magazynowania oraz przygotowania ładunku do transportu.

– Nasze Packing Centre oferuje kompleksową obsługę transportu, począwszy od ekspedycji drogowej, poprzez zaprojektowanie i wykonanie opakowania poprzez fracht morski i obsługę celną. Wszystko to ustalamy z jednym partnerem także liczymy, że będzie to dla państwa, którzy korzystają z tego rozwiązania spore ułatwienie. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego projektu, bo to jest coś, czego na naszym rynku jeszcze nie było – powiedział Marcin Królski.

Magazyn MAG w Gdyni dysponuje sporymi powierzchniami magazynowymi oraz urządzeniami przeładunkowymi, które mają udźwig do 45 ton.

– Obecnie dysponujemy prawie trzema hektarami powierzchni magazynowej i 12 tys. m.kw. powierzchni magazynowej zadaszonej, pozostała powierzchnia to place składowe. Dysponujemy maszynami wszelkiego rodzaju Naszym najnowszym nabytkiem jest wóz kontenerowy, który może podnieść nawet 45-tonowe ładunki. Mamy także wózki magazynowe o udźwigu 16 i 30 ton. Możemy obsługiwać kontrakty eksportowe i importowe – powiedział Arkadiusz Gabrukiewicz, kierownik magazynu i składów celnych w Gdyni MAG.

Przy opracowaniu projektu magazynu zadbano o wysokie standardy bezpieczeństwa i to nie tylko w zakresie standardowych wymogów BHP.

Centrum zostało zaprojektowane w taki sposób, że nie jest konieczny kontakt pracowników pakujących z zespołem klienta, co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo w czasie epidemii. Magazyn w Gdyni oferuje również usługi dodatkowe, takie jak dystrybucja produktów do klienta docelowego, kontrola ilościowa i jakościowa, konfekcjonowanie i etykietowanie towarów, formowanie i rozformowywanie kontenerów. HW