Relacje

Trucking Girl i największy monster truck na świecie na TSLA EXPO Rzeszów 2019

3 października 2019

Debaty poświęcone branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej, a do tego  premiery aut i motocykli, a nawet przejażdżki największym monster truckiem na świecie – III edycja TSLA EXPO Rzeszów 2019, która odbędzie się w dniach 10-12 października, przyciągnie do G2A Arena w Jasionce tysiące osób. Wśród specjalnych gości jest Iwona Blecharczyk – najsłynniejsza polska Trucking Girl.

Trzy dni potrwa III edycja TSLA EXPO Rzeszów 2019. To największe wydarzenie branży automotive i TSL na Podkarpaciu, które w tym roku rozpocznie się 10 października kongresem, obejmującym dwa bloki tematyczne: Automotive oraz Transport i logistyka. Poprowadzą je przedstawiciele rządu, samorządowcy, biznesmeni i eksperci, którzy będą dyskutować o problemach i perspektywach dla branż, należących do najsilniejszych gałęzi gospodarki regionu. W debatach weźmie udział 30 prelegentów, wśród nich marszałek województwa Władysław Ortyl, sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz mocna reprezentacja przemysłu motoryzacyjnego, m.in. Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland, współzałożyciel i prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego; Luk Palmen, menedżer ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive&Advanced Manufacturin; a także menedżerowie klastrów motoryzacyjnych z Austrii i Czech. Na Kongresie pojawi się również słynna Trucking Girl, której relacje z podróży śledzi kilka milionów osób na  kanale Youtube. Iwona Blecharczyk, bo o niej mowa, jest ambasadorką firmy ORLEN OIL i od 8 lat specjalizuje się w trudnym transporcie wielkogabarytowym, przemierzając Europę i lodowy szlak w Kanadzie.

Aby skorzystać z wiedzy ekspertów wystarczy zarejestrować się na Kongres poprzez stronę internetową – https://tslaexpo.pl/ i 10 października przyjechać do G2A Arena. Panele rozpoczynają się o godz. 11.00 i trwają do 17.15. Wstęp na nie jest bezpłatny.

– Od pierwszej edycji, TSLA EXPO łączy targowe prezentacje z kongresem poświęconym najważniejszym problemom branżowym. Cenioną przez przedsiębiorców częścią wydarzenia jest duża, międzynarodowa giełda kooperacyjna, umożliwiająca zawarcie partnerstwa biznesowego i podpisanie nowych kontraktów. Ze względu na spore zainteresowanie tematyką kongresu i za namową naszych wystawców zdecydowaliśmy, że w tym roku to święto motoryzacji i transportu potrwa aż trzy dni – mówi Adam Cynk, dyrektor reklamy w firmie SAGIER Sp. z o.o., będącej współorganizatorem III Kongresu i Targów TSLA EXPO Rzeszów 2019. – Zwiedzającym targi mogę zdradzić, że w naszym Auto-Salonie zaprezentuje się rekordowa liczba samochodowych marek, m.in. takie, które podczas TSLA EXPO Rzeszów 2019 będą miały swoją premierę na Podkarpaciu.

Przejażdżki największym na świecie monster truckiem

TSLA EXPO 2019 to nie tylko panele dyskusyjne z udziałem branżowych ekspertów i zaproszonych gości oraz spotkania biznesowe. 11 i 12 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce rozpoczną się targi pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najwięcej emocji wzbudzi zapewne największy na świecie monster truck, zbudowany w Dynowie przez Przemka Kołtuna. W piątek (11 października) i sobotę (12 października) od godz. 10.00 do 17.00, każdy będzie mógł wejść na pakę olbrzyma, rozsiąść się wygodnie w designerskiej loży VIP i zakosztować jazdy tym gigantycznym pick-upem. Gra jest warta świeczki, bo drugiego takiego pojazdu nie ma nawet w Stanach Zjednoczonych. 

Edukacyjny raj dla najmłodszych, dachowanie dla dorosłych

Obok stoisk z najciekawszymi modelami samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli, dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy i przekonają się, że nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Wszystko w „Klinice doktora Misia”, którą poprowadzi firma edukacyjno-szkoleniowa PASSIO z Rzeszowa. Z myślą o małych i dużych wielbicielach motoryzacji, do Jasionki przyjedzie także 60-letni samochód holowniczy Złomek – żywcem wyjęty z uwielbianego przez dzieci filmu „Auta”. To oryginał ze Stanów Zjednoczonych, gdzie kiedyś służył najprawdopodobniej jako atrakcja w wesołym miasteczku.

Niezapomniane wrażenia zagwarantuje symulator dachowania, który zobrazuje w zwolnionym tempie przebieg wypadku drogowego. Oprócz tego, ratownicy medyczni udostępnią zwiedzającym alkogogle, czyli symulator nietrzeźwości o mocy 3,5 promila alkoholu we krwi. Z tak założonymi „okularami”, chętni będą musieli znaleźć poszczególne części garderoby, a następnie je założyć. Wszystko na specjalnie przygotowanym torze przeszkód w formie konkursów na czas.

O żołądki gości zadbają stoiska z piknikowymi przysmakami i słodkościami. Dla pierwszych 200 dzieci – popcorn lub prażona kukurydza gratis. Wata cukrowa do skosztowania za symboliczną złotówkę.

Udział w targach jest płatny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 8 zł, bilet rodzinny – 15 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo, ale pod opieką rodziców. Targi będą czynne w piątek i sobotę w godz. 10-17. 

Kongres i Targi TSLA EXPO Rzeszów 2019 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena organizują: firma SAGIER, Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i Klaster Expo.