Technika

Vehco przejmuje frameLOGIC

3 września 2019

W wyniku przejęcia, Vehco umacnia obecność w Polsce i wykonuje strategiczny krok ku pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania flotą i transportem w Europie.

Należąca do grupy AddSecure spółka Vehco, dostawca systemu do zarządzania flotą FMS, ogłosiła przejęcie firmy frameLOGIC, wiodącego polskiego producenta rozwiązań chmurowych do zarządzania flotą FMS, transportem TMS oraz pracą w terenie MWM.

Od momentu zeszłorocznego przejęcia Vehco przez AddSecure, firma aktywnie realizuje swoją strategię dynamicznego wzrostu oraz wizję dążenia do pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów ciężarowych w Europie. Dzięki przejęciu frameLOGIC, Vehco przyspieszy swój wzrost i rozszerzy ofertę o nowe rozwiązania. Dla frameLOGIC przejęcie jest szansą na dołączenie do dużego europejskiego dostawcy oraz na dostęp do innowacyjnej wiedzy i doświadczenia Vehco w obszarze systemów IT do zarządzania flotami pojazdów. – Jesteśmy zachwyceni, witając frameLOGIC w rodzinie Vehco. frameLOGIC zbudował silny zespół specjalistów oraz stworzył fantastyczne rozwiązania, bazujące na najnowocześniejszych technologiach. Obie firmy mogą teraz korzystać ze swoich doświadczeń oraz szukać dalszych synergii. Nasi klienci niewątpliwe skorzystają mogąc wybierać z szerszego portfolio rozwiązań oraz naszego wspólnego doświadczenia – mówi Johan Frilund, prezes firmy Vehco.

To dla nas niezwykle ekscytujące, że możemy dołączyć do Vehco i być częścią ich ekspansywnej podróży. Przejęcie stworzy nowe sposobności dla rynkowych innowacji, a także pomoże o wiele szybciej osiągnąć zakładany wzrost i skalę biznesu. Wygrają na tym nasi klienci, którzy zyskają mocne portfolio rozwiązań oraz dostęp do doświadczenia całej grupy Vehco – komentuje Michał Szprynger, prezes frameLOGIC.

Przejęcie daje obydwu firmom możliwość znacznego umocnienia ich pozycji rynkowej. Vehco i frameLOGIC uzupełniają się nawzajem i będą dążyć do tego by wspólnie stać się wiodącymi dostawcami rozwiązań FMS oraz TMS w Europie – dodaje Stefan Albertsson, prezes AddSecure.

Firma frameLOGIC będzie w dalszym ciągu zarządzana jak niezależne przedsiębiorstwo i zachowa swoją markę. Michał Szprynger dołączy do rozszerzonego zespołu zarządzającego Vehco i będzie raportował bezpośrednio do prezesa, Johana Frilunda.