Zarządzanie

Firma Ostaszewski zwalnia kierowców?

7 sierpnia 2019

W bazie transportowo-spedycyjnej firmy transportowej Ostaszewski Transport-Spedycja w Radwanicach kierowcy pakują swoje osobiste rzeczy z kabin ciężarowych aut. Czy około 200 osób straci pracę?

Kierowcy zatrudnieni w firmie transportowej Ostaszewski z Radwanic twierdzą, że obawiają się utraty pracy. Mówią, że właściciel wysyła ich na urlopy, każe im pakować swoje rzeczy z samochodów i szukać sobie nowej pracy.

– Mąż nie dostał już części pieniędzy, które w piątek powinny być na koncie – mówi nam jedna z żon zatrudnionego w radwanickiej firmie. – Nie wiemy, czy będzie wypłata za lipiec. To wszystko dzieje się z dnia na dzień!

Firma Ostaszewski Transport i Spedycja zatrudnia około 200 kierowców z całego regionu Dolnego Śląska. Krzysztof Ostaszewski prowadzi ją od 1982 r.

W rozmowie z dzienniikarką „NaszeMiasto.pl” właściciel nie chciał komentować całej sytuacji, ale przyznał, że planuje zamknąć jedną z dwóch prowadzonych przez siebie firm, ale na razie żaden kierowca nie otrzymał wypowiedzenia. Przyznał też, że trudna sytuacja to między innymi efekt tego, że nie ma chętnych do pracy na dłuższych trasach, a wymagania pracownicze rosną. Właściciel nie zdradził nam, czy i kiedy zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie. Twierdzi też, że zarobione przez kierowców pieniądze będą im wypłacone. GR

Źródło: www.glogow.naszemiasto.pl