Technika

Nowy IVECO S-WAY

8 lipca 2019

IVECO wprowadza na rynek nowy model samochodu ciężarowego S-WAY do ruchu dalekobieżnego, który zaprojektowano „wokół” kierowcy. W pojeździe zastosowano również nowoczesne technologie online.

IVECO S-WAY to pierwszy z nowej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, które mają zapewnić najwyższy komfort pracy kierowcy. Równolegle z całą linią wprowadzono szereg funkcji opartych na zaawansowanym poziomie komunikacji online. W IVECO S-WAY całkowicie przeprojektowano kabinę, aby zapewnić użytkownikom wygodę i lepszą widoczność, a także większe bezpieczeństwo, m.in. dzięki wzmocnionej konstrukcji. Cała konstrukcja optymalizuje osiągi aerodynamiczne, zwiększając efektywność paliwową pojazdu nawet o 4 proc. Elementy takie jak wieloczęściowy zderzak również pozwalają obniżyć koszty ewentualnych napraw.

Nowością jest ponadto zaawansowany moduł telematyczny, który pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Działa na platformie usług opracowanej we współpracy z firmą Microsoft. Właściciele i kierowcy mają stałe połączenie z pojazdem poprzez urządzenie mobilne lub komputer dzięki portalowi i aplikacji MyIVECO. IVECO S-WAY wykorzystuje komunikację bezprzewodową, aby zagwarantować kierowcy większy komfort oraz ułatwić korzystanie z funkcji oceny stylu jazdy, do czego służy MyIVECO EASY Way. Zaawansowana komunikacja ma też pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu.

Nowy IVECO S-WAY opiera się na doskonałych osiągach ciężkiej linii marki, osiągając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Łączy w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji. Uzyskano to dzięki wyjątkowemu układowi oczyszczania spalin HI-SCR oraz nadzwyczajnej efektywności paliwowej, wynikającej z zaawansowanej technologii silnika i skrzyni biegów Hi-Tronix, a także wielu rozwiązaniom służącym oszczędzaniu paliwa, takim jak inteligentny osprzęt silnika i Smart EGR.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99 proc. niższą niż olej napędowy i o 90 proc. niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95 proc.

Źródło: IVECO