Relacje

„Gregory” Ostaszewski trzy razy na podium w pierwszych wyścigach w tym sezonie

17 czerwca 2019

Ruszył tegoroczny sezon French Truck Racing Championship – francuskiej serii  wyścigów ciężarówek. Grzegorz „Gregory” Ostaszewski zdobył II miejsce w kategorii młodzików i stanął dwa razy podium na III pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców. Swoje wsparcie dla zawodnika na ten sezon potwierdziła firma DKV Euro Service.

Dzięki Grzegorzowi Ostaszewskiemu, wyścigi ciężarówek zamieszkały w sercach Polaków. To pierwszy w historii polski zawodnik startujący z sukcesami w tej dyscyplinie, co stanowi spore osiągnięcie, ponieważ w przeciwieństwie do swoich konkurentów z toru „Gregory” na co dzień nie trenuje, ale współprowadzi firmę transportową. – Grzegorz to dla nas nieoszlifowany diament. Robi karierę sportową w zawrotnym tempie, a świat dopiero go odkrywa – mówi mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie DKV Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika. – Zdecydowaliśmy się wesprzeć jego sportowy zespół Team 14, bo podziela on to, w co wierzymy w DKV: trzeba inwestować w marzenia i młodych, dążyć do celu, przełamywać schematy, starać się być pierwszym.

Po wyścigach na Paul Ricard

Pierwsza tura French Truck Racing Championship składała się z IV wyścigów. – Pierwszy start w tym sezonie był na moim ulubionym torze w Le Castellet. To bardzo fajny, szybki tor. Udało mi się powtórzyć zeszłoroczny sukces: dwa III miejsca i II miejsce w kategorii młodzików. Jestem bardzo zadowolony! – komentuje kierowca, który po pierwszych zawodach tegorocznego sezonu zajmuje V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Między startami a pracą zawodową

Kolejne starty to dowód na to, że Grzegorz bardzo skutecznie realizuje swoje marzenia. Ubiegłoroczny sezon French Truck Racing Championship zakończył na wysokim V miejscu. W letniej turze zawodów aż 6-krotnie stawał na podium, zajmując od I do III miejsca. Zdobył I miejsce na torze Magny-Cours i nagrodę Fair Play, a w jesiennej turze – jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w międzynarodowych wyścigach ciężarówek – zwyciężył na torze wyścigowym w Albi.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski

Ma 27 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął, startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 r. startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego. Polak startuje w stawce 22 doświadczonych zawodników pod numerem 14. Jedyny polski kierowca ścigający się ciężarówkami ściga się we francuskim zespole Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz DKV Euro Service Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

 

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet

22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro

07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade

28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans

12 i 13 października: Grand Prix Camions d’Albi