Technika

Ford Trucks już w Polsce

11 czerwca 2019

Ford Trucks ogłasza strategiczne partnerstwo z Q-Service Truck Sp. z o.o. – jedynym dystrybutorem tej marki w Polsce. Na mocy zawartego porozumienia firma stanie się jedynym importerem i pojazdów Ford Trucks w naszym kraju.

Q-Service Truck ma zająć się ponadto dystrybucją części zamiennych Ford Trucks oraz sprzedażą używanych pojazdów. Docelowo sieć dilerska marki obejmie 10 oddziałów zajmujących się zarówno sprzedażą jak i serwisem ciągników siodłowych. Finalnie kolejnych 10 punktów otrzyma autoryzację do napraw samochodów. Partnerstwo zostanie podpisane już jutro w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie.

Ford Trucks produkuje całą gamę pojazdów: począwszy od ciągników siodłowych, poprzez ciężarówki budowlane, na pojazdach specjalistycznych skończywszy. Firma działa obecnie w Europie Śr.-Wsch., na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji i posiada już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zach. Obecnie natomiast prowadzi negocjacje z dilerami we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Niebawem do strategicznego partnerstwa dołączy też Polska. Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma, będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw  skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu.

Źródło: InterCars