Relacje

Jubileuszowa edycja targów Autostrada w Kielcach

19 maja 2019

W dniach 14-16 maja na Targach Kielce odbyła się już XXV edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada.

Szeroki wachlarz nowoczesnych maszyn, innowacyjne rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie można podsumować już XXV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego na Targach, które odwiedził m.in. minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych. W sumie wydarzenie odwiedziło 10,5 tys. gości.

W skład targów wchodziły w sumie 4 wystawy związane z infrastrukturą: Autostrada-Polska, Rotra, Traffic-Expo – TILL i Salon Europarking. Łącznie zajęły one ponad 15 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej. W halach oraz na terenie zewnętrznym swoją ofertę zaprezentowało blisko 260 firm z 18 krajów świata. Z kolei w 11 branżowych konferencjach i spotkania merytorycznych udział wzięło ok. 1 tys. uczestników. Dotyczyły one m.in. innowacji w drogownictwie, budowy nowych przepraw mostowych w Polsce, dróg betonowych czy planowania zieleni przydrożnej. Sporą popularnością cieszyła się też VI edycja konkursu Big Bau Master, a także pokazy na symulatorach maszyn budowlanych i jazdy testowe. Na stoiskach nie brakowało ponadto systemów zarządzania flotą maszyn czy specjalnych barier poprawiających bezpieczeństwo na drodze.

Warto dodać, że oprócz Andrzeja Adamczyka wystawę wizytowali także wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, a także dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Tomasz Żuchowski.

Międzynarodowe targi Autostrada oraz towarzyszące jej wystawy potwierdziły swoją renomę rynkowego barometru i odzwierciedlenia aktualnego stanu gospodarki. Wystawcy podkreślali, że formuła targowa Autostrady doskonale się sprawdza i deklarowali chęć udziału w kolejnej edycji. – Dzięki targom budujemy świadomość marki wśród naszych klientów. Na pewno za rok będziemy na nich obecni – mówi Wojciech Traczuk z Kamaz Polska. Najbliższe targi zaplanowano na maj 2020 r.