Finanse

Nowy prezes DKV Euro Service

4 kwietnia 2019

Marco van Kalleveen został wybrany nowym prezesem DKV Euro Service. Van Kalleveen objął to stanowisko po dr Alexanderze Hufnaglu, który ustąpił z funkcji w zarządzie 1 kwietnia br. po 15 latach stania na czele spółki.

Decyzja została podjęta na własne życzenie dr Hufnagla, na mocy obopólnego porozumienia z akcjonariuszami. Równocześnie wyrażono wdzięczność wobec Alexandra Hufnagla za jego dotychczasowe osiągnięcia. Odegrał on decydującą rolę w rozwoju firmy DKV, która stała się wiodącym operatorem usług w swoim sektorze na terenie Europy. Jako nowy prezes DKV, van Kalleveen będzie w szczególności odpowiedzialny za rozwój rynku i strategii. Wraz z innymi członkami zarządu będzie pracował nad rozwojem DKV, w tym nad efektywną strategią wzrostu. Szczególny nacisk zostanie położony na dalszą cyfryzację modelu biznesowego, a także rozszerzenie portfela usług.

Van Kalleveen posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu na rynkach międzynarodowych i udokumentowaną wiedzę specjalistyczną z zakresu sektora mobilności i logistyki. Ostatnio Marco van Kalleveen pełnił funkcję prezesa i członka zarządu LeasePlan, jednej z wiodących światowych firm leasingujących pojazdy. Poprzednio był członkiem Zarządu TNT Express, globalnego operatora usług kurierskich i ekspresowego transportu. Rozpoczął swoją karierę jako konsultant ds. zarządzania w McKinsey & Company, w której to spółce został partnerem w roku 2004. Marco van Kalleveen studiował zarządzanie na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie i posiada tytuł MBA wydany przez Harvard Business School. Jest żonaty i ma córkę.

Źródło: DKV Euro Service