Technika

Urządzenie DKV BOX EUROPE dopuszczone w Niemczech

15 marca 2019

Box od DKV dla EETS działa już w Belgii, natomiast w Austrii trwają testy produkcyjne. Urządzenie DKV BOX EUROPE, dzięki któremu w przyszłości możliwe będzie rozliczanie wszystkich opłat drogowych w Europie, zostało właśnie dopuszczone do użytku w Niemczech.

Obecnie DKV BOX EUROPE jest w trakcie uzyskiwania formalnej zgody niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarów BAG. – Bardzo cieszymy się, że nasze rozwiązanie kompatybilne z systemem EETS zostało dopuszczone, dzięki temu działamy zgodnie z planem – mówi Jürgen Steinmeyer, dyrektor ds. opłat drogowych w firmie DKV Euro Service. – Szczególne podziękowania należą się naszym klientom, którzy w fazie testowej wspierali nas swoim zaangażowaniem – dodaje.
Wszystkie etapy testowania nowego DKV BOX EUROPE i procesów z nim związanych: od instalacji i uruchomienia u przewoźnika, aż po prawidłowe przekazywanie danych i rozliczanie, zakończyły się pomyślnie.
W grudniu 2018 r. wydano zgodę na użytkowanie boxa EETS od DKV na belgijskich autostradach i drogach krajowych. Wiosna przyniesie dodatkowo akceptację w: Austrii, Hiszpanii, Francji, Portugalii oraz w tunelach: Liefkenshoek (BE), Warnowquerung oraz Herren (DE).

Źródło: DKV Euro Service