Technika

System monitorowania pojazdów GPS pomógł znaleźć skradziony samochód i złapać złodzieja

9 listopada 2018

Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, wchodzącej w skład KEWAB AB, skradziono jeden z samochodów serwisowych podczas październikowego weekendu. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach.

Kiedy w poniedziałek rano, 22 października, pracownicy KEWAB AB przybyli do biura, dostrzegli, że jeden z samochodów został skradziony.

– Zadzwoniliśmy bezpośrednio do ABAX, który pomógł nam w zaledwie kilka sekund zlokalizować samochód na mapie cyfrowej. Mogliśmy dokładnie zobaczyć, gdzie znajduje się samochód dzięki zainstalowanemu urządzeniu GPS. To było dla nas wyjątkowo dobre uczucie – mówi Inga-Lill Kjellberg

Poinformowana policja udała się na miejsce, aby aresztować złodzieja i odzyskać skradzione auto. Samochód został zwrócony firmie tego samego dnia i jest nadal wyposażony w moduł GPS ABAX, który monitoruje pojazd przez całą dobę.

– Cieszymy się, że mogliśmy pomóc KEWAB AB w odzyskaniu ich samochodu serwisowego i że mogą teraz kontynuować swoją działalność – mówi Mathias Eliasson, Country Manager w ABAX Sweden.

 

źródło: www.abax.net.pl