Prelegenci

Adam Chazanow

Partner w Graphene Partners, firmie specjalizującej w doradztwie logistycznym

Adam Chazanow

Partner w Graphene Partners, firmie specjalizującej w doradztwie logistycznym. Graphene Partners wspiera klientów w 11 krajach m. in. organizując przetargi transportowe i logistyczne, modelując sieci dystrybucji, projektując magazyny, prowadząc projekty transformacji łańcucha dostaw. Aktywnie uczestniczy w rynku fuzji i przejęć, pomagając firmom kupować i sprzedawać spółki z branży logistycznej w całej Europie. więcej informacji…


Artur Pohl

Country Manager, Ekol Polska

Artur Pohl

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, zdobyte w różnych obszarach firm logistycznych. Od 2 lat zarządza firmą Ekol Polska. Pod jego zarządem Mimo, że Ekol istnieje na polskim rynku niespełna dwa lata, firma posiada już 5 oddziałów oraz zatrudnia ponad 60 osób. Szacowany obrót w Polsce w roku 2016 wyniósł 16 mln euro

Ekol Logistics

Jest operatorem logistycznym, który rozpoczął działalność w Turcji w roku 1990. Obecnie posiada własne spółki w 15 krajach Europy. Ekol znajduje się wśród pionierskich dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Turcji i w Europie ze swoimi centrami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni 750 tys. mkw. w Turcji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Francji, na Ukrainie, w Bośni-Hercegowinie, Rumunii, na Węgrzech, w  Hiszpanii, Iranie, Słowenii, Bułgarii, Czechach  oraz w Polsce. Firma zatrudnia 6,5 tys. pracowników z wielu krajów. Ekol oferuje usługi dla różnych grup produktowych, min.: motoryzacja, tekstylia, FMCG, farmaceutyki czy przemysł.


Dagmara Łuczka

Projektownia Wizerunku

Dagmara Łuczka

Ekspert do spraw etykiety biznesu, doradca w zakresie budowania wizerunku osób i firm. Założycielka Projektowni Wizerunku, wykładowca studiów podyplomowych, trener. Prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z zagadnień związanych m.in. z etykietą biznesu, kulturą budowania relacji oraz Public Relations. Autorka cyklu artykułów o etykiecie biznesu w magazynie Transport Manager.

Projektownia Wizerunku

Firma działa na rynku od 2015 r. Zajmująca się doradztwem, realizacją szkoleń i działań rozwojowych z obszaru etykiety biznesu i budowania wizerunku firm.


Danuta Jazłowiecka

Eurodeputowana Parlamentu Europejskiego, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

Danuta Jazłowiecka

Przewodnicząca polskiej delegacji parlamentarnej do Parlamentarnego Zgromadzenia Rady Europy. Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zgromadzenia Rady Europy.
Posłanka do Parlamentu Europejskiego (7 i 8 kadencja): członkini Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Członkini Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz delegacji ds. stosunków z Chińską Republiką Ludową. Członek zastępca w Komisji Gospodarczej i Monetarnej, delegacji ds. stosunków z Meksykiem. W 7 kadencji Parlamentu Europejskiego sprawozdawca w imieniu PE do projektu dyrektywy wdrożeniowej dot. delegowania pracowników.

www.jazlowiecka.pl


dr Ewa Cieślik

Adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Autorka 4 monografii naukowych i ponad 130 publikacji z zakresu problematyki azjatyckiej, prowadzenia biznesu na rynkach wschodzących oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Uczestniczka kilkudziesięciu konferencji, warsztatów i forów międzynarodowych oraz pobytów badawczych w ośrodkach naukowych i administracyjnych w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej. W wolnych chwilach publicystka, zajmująca się rynkami wschodzącymi, ze szczególnym uwzględnieniem Chin.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w Polsce. Jako placówka naukowo-dydaktyczna posiada w swojej ofercie 16 kierunków studiów (13 kierunków w języku polskim i 3 kierunki w języku angielskim), mieszczących się w pięciu dyscyplinach naukowych: ekonomii, informatyce, gospodarce międzynarodowej, naukach o zarządzaniu i towaroznawstwie. Każdemu spośród 11 tys. studentów Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapewnia edukację według wzorców kształcenia menedżerskiego. Współpracuje z biznesem i zagranicznymi ośrodkami akademickimi.

www.ue.poznan.pl 


dr Hubert Igliński

adiunkt w Katedrze Logistyki Międzynarodowej, na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Hubert Igliński

Od 2010 r. adiunkt w Katedrze Logistyki Międzynarodowej, na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca na studiach I i II stopnia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, a także podyplomowych i MBA. Autor i współautor ponad 60 publikacji naukowych oraz kilkunastu ekspertyz gospodarczych dla samorządów lokalnych i przedsiębiorstw.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w Polsce. Jako placówka naukowo-dydaktyczna posiada w swojej ofercie 16 kierunków studiów (13 kierunków w języku polskim i 3 kierunki w języku angielskim), mieszczących się w pięciu dyscyplinach naukowych: ekonomii, informatyce, gospodarce międzynarodowej, naukach o zarządzaniu i towaroznawstwie. Każdemu spośród 11 tys. studentów Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapewnia edukację według wzorców kształcenia menedżerskiego. Współpracuje z biznesem i zagranicznymi ośrodkami akademickimi.

www.ue.poznan.pl


Elżbieta Łukacijewska

Eurodeputowana Parlamentu Europejskiego, Komisja Transportu i Turystyki

Elżbieta Łukacijewska

Poseł Elżbieta Łukacijewska jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej. Karierę polityczną rozpoczęła w 1998 r. Obecnie jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki PE, a jej głównymi obszarami prac są: transport drogowy, kabotaż, kwestie bezpieczeństwa w transporcie, transport transgraniczny oraz społeczne aspekty transportu z uwzględnieniem płacy minimalnej.

www.lukacijewska.pl


Jeremi Mordasewicz

ekspert Konfederacji Lewiatan

Doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, członek rad nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. i ZUS, członek rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Absolwent Politechniki Warszawskiej, inżynier na budowach w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca budowlany. Członek Komisji ds. Reformy Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 1994-1998. Członek Zespołu ds. Odbiurokratyzowania Gospodarki 1998-1999. Obecnie opiniuje projekty ustaw w zakresie skutków gospodarczych, formułuje rekomendacji w zakresie polityki gospodarczej i społecznej oraz upowszechnia wiedzę o gospodarce.

Konfederacja Lewiatan

Jedna z najbardziej wpływowych polskich organizacji biznesowych, reprezentująca interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dba o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Skupia ponad 3,9 tys. firm, zatrudniających w sumie ponad 900 tys. osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna polska organizacja pracodawców ma przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BUSINESSEUROPE – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

www.konfederacjalewiatan.pl


Kazuyoshi Tsuyukusa

CEO Commelina Int.

Kazuyoshi Tsuyukusa

Obywatel Japonii, w której przebywa od 1980 r. Absolwent Uniwersytetu Nanzan w Nagoi. Pierwszy Polak zatrudniony przez Toyota Motor Corporation w Japonii. W latach 2000 – 2006 przedstawiciel Toyota Motor Corporation na Polskę oraz Czechy. Odpowiedzialny za powstanie fabryki w Wałbrzychu, pomagał przy budowie zakładu w Jelczu i rozruchu fabryki Toyota Peugeot Citroen Automobile (TPCA) w Kolinie, w Czechach. Rzecznik i osoba kontaktowa dla Ambasad krajów Europejskich w Japonii, odpowiedzialny za organizowanie wizyt przedstawicieli Rządów i Rodzin Królewskich Europy w Toyocie. Miał przyjemność pracować między innymi z Ministrem Zdrowia Norwegii, Ministrem Transportu z Niemiec, Ministrem Spraw Zagranicznych z Polski, Księciem Monako oraz Królem Szwecji.


Krzysztof Sarnecki

współzałożyciel Leading Partner i członek zarządu Quest Change Managers

Zawodowy negocjator, konsultant strategiczny, ekspert w zakresie marketingu i budowania przewagi rynkowej firm oraz agent zmian w procesach transformacji dużych i średnich firm. Absolwent University of Illinois, Institute of Entrepreneurial Studies w Chicago oraz absolwent programu MBA Lake Forest Graduate School of Management w Lake Forest, Illinois. Praktyk, biznesman, założyciel i prezes Academy of Business & Career Development w Chicago (z ponad 20-letnim doświadczeniem zarządczym), konsultant, trener i coach kilkunastu tysięcy członków zarządów i menedżerów, pracujący z wieloma czołowymi firmami w Polsce i za granicą w dziedzinie transformacji, zarządzania partycypacyjnego oraz IV Generacji Sprzedaży. W Polsce współpracuje także z branżą transportową.


Ks. Jacek „Wiosna” Stryczek

prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, kapelan ludzi biznesu

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Lider społeczny, publicysta, duszpasterz akademicki i duszpasterz ludzi biznesu. Znany z nowatorskich (w tym multimedialnych) kazań i poruszających happeningów. Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które realizuje projekty Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Autor bestsellera „Pieniądze w świetle Ewangelii”. W mediach znany z oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych, np. postawienia konfesjonału przed Galerią Krakowską, albo posypywania głów przechodniów popiołem na Rondzie Matecznego w Krakowie. Laureat wielu nagród.

Stowarzyszenie WIOSNA

Istnieje od 2001 r. Jego siedziba znajduje się w Krakowie, a założycielem i prezesem jest ks. Jacek Stryczek. W myśl swojej misji: Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem, WIOSNA od lat uczy Polaków mądrej pomocy, wrażliwości na drugiego człowieka i pokazuje wartość płynącą ze wspólnego działania. Największym realizowanym przez WIOSNĘ projektem jest Szlachetna Paczka, w ramach którego tysiące wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców jednoczą się by dać impuls do zmiany rodzinom w potrzebie. Inne projekty Stowarzyszenia to m.in. Akademia Przyszłości, Klub Filantropa czy Sztuka Teraz. W 2016 r., Stowarzyszenie WIOSNA we wszystkich swoich projektach połączyło prawie milion Polaków.

www.facebook.com/jacekwiosna.stryczek?fref=ts

www.szlachetnapaczka.pl/


Maciej Wroński

przewodniczący Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

Maciej Wroński

Prawnik, przedsiębiorca. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w Departamencie Administracji Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a potem pracował jako krajowy konsultant ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Banku Światowego, w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i w latach 2003 – 2007 jako dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. W latach 2007 – 2008 był dyrektorem ds. prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a następnie w latach 2008-2014 dyrektorem Biura Prawnego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Od 2014 r. pełni funkcję przewodniczącego Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasług oraz Zasłużony Dla Transportu RP.”

Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

Organizacja zrzeszająca liderów polskiego rynku transportowo-logistycznego. Członkowie TLP zatrudniają łącznie ponad 25 tys. pracowników. Do celów TLP należy m.in. ochrona, promowanie i reprezentowanie wspólnych etycznych, ekonomicznych i prawnych interesów swoich członków oraz tworzenie wśród polskiej i zagranicznej opinii publicznej pozytywnego wizerunku polskiego transportu drogowego.

TLP jest członkiem Konfederacji Lewiatan i za jej pośrednictwem ma wpływ na stanowisko Business Europe.

www.tlp.org.pl


Marek Dymarski

Partner w Graphene Partners, firmie specjalizującej w doradztwie logistycznym

Partner w Graphene Partners, firmie specjalizującej w doradztwie logistycznym. Graphene Partners wspiera klientów w 11 krajach m. in. organizując przetargi transportowe i logistyczne, modelując sieci dystrybucji, projektując magazyny, prowadząc projekty transformacji łańcucha dostaw. Aktywnie uczestniczy w rynku fuzji i przejęć, pomagając firmom kupować i sprzedawać spółki z branży logistycznej w całej Europie. więcej informacji…


prof. Witold Orłowski

Profesor nauk ekonomicznych, rektor Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska

Witold Orłowski

Członek Narodowej Rady Rozwoju, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku. Autor 11 książek i 200 publikacji naukowych. Popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Jedna z najstarszych polskich uczelni niepublicznych, założona w 1992 r. Obecnie jest to też najbardziej umiędzynarodowiona szkoła wyższa w Polsce. Studiują tu studenci z 77 krajów świata, a obcokrajowcy stanowią połowę ogólnej liczby słuchaczy studiów dziennych.


Prof. zw. dr hab. Bogusław Liberadzki

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, kierownik Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, członek Prezydium PE, gdzie jest członkiem Komisji Transportu i Turystyki oraz Komisji Kontroli Budżetowej. Należy do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim – drugiej pod względem wielkości grupy w Parlamencie Europejskim, liczącej 192 członków z 28 państw członkowskich.

www.liberadzki.pl


Rafał Zajączkowski

doradca podatkowy, starszy menedżer w Deloitte

Zajmuje się m.in. projektami związanymi z podatkiem VAT w Unii Europejskiej oraz rozliczeniami celnymi w handlu międzynarodowym. Posiada doświadczenie w zakresie doradzania klientom w kwestiach związanych ze stosowaniem polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, prawa celnego jak również reprezentowania klientów w sporach przed organami celnymi i podatkowymi, jak również przed sądami administracyjnymi.

Deloitte – Marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie. W Polsce Deloitte znajduje się wśród wiodących firm realizujących profesjonalne usługi doradcze w ramach sześciu najważniejszych obszarów: audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa gospodarczego, zarządzania ryzykiem, doradztwa finansowego oraz porad prawnych. Zespół Deloitte pracujący w polskich biurach liczy obecnie ponad 2,5 tys. specjalistów z różnych dziedzin.


Tomasz Sączek

wiceprezes Streamlog, właściciel firmy Teslog

Interim manager, ekspert w projektach logistycznych, praktyk, doradca, trener, wykładowca. Posiada 16-letnie doświadczenie w logistyce i łańcuchach dostaw. Jako interim dyrektor Logistyki zarządzał procesem zmian w łańcuchu dostaw Baltona S.A. (Flemingo International Group Dubai). Obecnie zaangażowany jest w projekty związane z logistyką operacyjną. Współpracuje z firmami consultingowymi w Polsce i zagranicą jako zewnętrzny ekspert praktyk (PwC, Roland Berger Strategy Consultants, Inverto AG). Wcześniej zarządzał operacjami logistycznymi w dziale łańcucha dostaw Carrefour Polska. Jako doświadczony manager z sukcesami zarządzał łańcuchami dostaw również w branży AGD (ARDO, Delonghi, BEKO, Gorenje). Specjalizuje się w obniżaniu kosztów łańcuchów dostaw, re-definiowaniu strategii logistycznych oraz przebudowie procesów. Posiada doskonałą znajomość branży logistycznej. Jest członkiem polskich i zagranicznych organizacji logistycznych m.in. jest międzynarodowym doradcą największej organizacji logistycznej (region Zatoki Perskiej) z siedzibą w Dubaju. Jest certyfikowanym Trener Biznesu House of Skills, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Regularnie zapraszany jako prelegent konferencji logistycznych w kraju i zagranicą. Pełni również funkcję Wice Prezesa Zarządu Streamlog Sp. z o.o. – firma zajmującej się logistyką produktów akcyzowych w składzie podatkowym.


Witold Jurasz

Prezes Ośrodka Analiz Strategicznych

Witold Jurasz

Witold Jurasz, prezes Ośrodka Analiz Strategicznych, prowadzący program „Prawy do Lewego” w Polsat News2, publicysta zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwa. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe). Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO, I sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RP w Moskwie, a następnie chargé d’affaires RP na Białorusi. Pracował również w sektorze prywatnym jako dyrektor ds. rozwoju w firmie zajmującej się eksportem uzbrojenia.

 

Ośrodek Analiz Strategicznych

OAS – prywatny, ponadpartyjny think-tank zajmujący się polityką zagraniczną i bezpieczeństwem oraz kwestiami strategicznego zarządzania państwem, promujący wartości republikańskie. OAS gromadzi ludzi z różnych, nawet zwalczających się obozów politycznych, których łączy przeświadczenie o kluczowym znaczeniu członkostwa w NATO i UE oraz o konieczności kompromisu w polityce, jako warunku bezpieczeństwa i rozwoju Polski.

www.oaspl.org