Prawo

Afgańczycy w ładunku ryżu

16 listopada 2020

„Dwóch Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski w naczepie tira wiozącego Grecji ryż. Nielegalni imigranci opuścili swoją ojczyznę trzy miesiące temu, a celem ich podróży były Niemcy” – poinformowała Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

 

13 listopada przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zostali poinformowani przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że w naczepie samochodu ciężarowego na parkingu jednej z firm transportowych ujawniono dwóch cudzoziemców.

Funkcjonariusze ustalili, że tir na polskich numerach rejestracyjnych wrócił w święto niepodległości z Grecji. W naczepie z transportem ryżu w Serbii ukryło się dwóch Afgańczyków w wieku 18 i 23 lata.

– Cudzoziemcy zostali zatrzymani, ponieważ nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium Polski był nielegalny. Młodzi mężczyźni, przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w miejscowości Trstena – Chyżne wbrew przepisom przy użyciu podstępu – wyjaśniła Drożdż.

Sąd postanowił o umieszczeniu młodych mężczyzn w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy. Afgańczycy będą tam oczekiwać na wydanie dokumentów tożsamości oraz dopełnienie formalności związanych z deportacją. KL

 

Źródło: www.niezalezna.pl