Zarządzanie

Brexit – od 1 stycznia 2021 r. zezwolenia na wjazd do hrabstwa Kent

24 października 2020

Na stronie internetowej związku pracodawców Transport i Logistyka Polska, czytamy, że w następstwie Brexitu władze brytyjskie przygotowują wiele nowych rozwiązań dla przewoźników drogowych po zakończeniu okresu przejściowego, czyli od 1 stycznia 2021 r. Jednym z takich rozwiązań będzie system nazwany Check an HGV is ready to cross the border.

System będzie dostępny dla przewoźników w grudniu 2020 r. Będzie generował i weryfikował dokumentację niezbędną do opuszczenia Wielkiej Brytanii, w tym m.in. Kent Access Permit, czyli zezwolenia na przejazd przez hrabstwo Kent w celu dojazdu do portu w Dover lub do Eurotunelu. Zezwolenia te będą wydawane w formie elektronicznej, po wypełnieniu stosownego formularza na udostępnionej w grudniu stronie internetowej.

Na tę chwilę władze brytyjskie przygotowały wersję demo systemu:

https://check-an-hgv-is-ready-to-cross-the-border-demo.fbplatform.co.uk/

 

Pod podanym linkiem znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje, a na samym końcu, po kliknięciu w link Service start page możliwe jest przetestowanie wersji próbnej wniosku o Kent Access Permit. Oczywiście może on się nieznacznie różnić po udostępnieniu pełnej wersji systemu, ale już teraz pokazuje jakie dokumenty i informacje będą niezbędne do jego uzyskania.

 

Opracował: Artur Kalisiak, koordynator ds. projektów strategicznych TLP