Zarządzanie

Ekspansja organizacji Schwarzmüller w Polsce

21 października 2020

Grupa Schwarzmüller jest jednym z największych w Europie dostawców ciągnionych pojazdów użytkowych, który  dynamicznie rozwija swoje struktury w Polsce.
Z dniem 1 października 2020 r. stanowisko  Dyrektora Generalnego  Schwarzmüller Polska z siedzibą w Warszawie objęła Monika Dobrzyńska-Bluj.
W nadchodzących latach konsekwencją rozbudowy organizacji i autoryzowanej sieci serwisowej będzie osiągnięcie znacznego wzrostu  udziału sprzedaży w rynku nowych przyczep i naczep w Polsce. Będzie to możliwe również dzięki szerokiej palecie produktów dla wymagających branż.

W Schwarzmüller Polska Monika Dobrzyńska-Bluj będzie odpowiedzialna za wzmacnianie pozycji marki Schwarzmüller, której ponad 140-letnia tradycja, doświadczenie i wysoka jakość naczep i przyczep budują zaufanie i lojalność klientów oraz użytkowników.

Osiągnięcie najwyższego poziomu zadowolenia użytkowników produktów austijackiego producenta będzie  możliwe między innymi dzięki rozbudowie autoryzowanej sieć serwisowej na terenie całego kraju. Dlatego właśnie zadaniem  Moniki Dobrzańskiej- Bluj  jest rozbudowa sieci opartej na niezależnych stacjach serwisowych, skupionych wokół wspólnych standardów.  Takie rozwiązanie zagwarantuje profesjoanlny serwis pojazdów Schwarzmüller a także zwiększy  dostępność produktów i części zamiennych.

Monika Dobrzyńska-Bluj przez wiele lat zdobywała doświadczenie zawodowe, pracując w przedsiębiorstwach z sektora motoryzacyjnego, zajmując  stanowiska kierownicze, zarówno w pionie sprzedaży jak i serwisu. Ostatnie lata związana była z Grupą DBK, zajmując sytanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarzadajacego spółki Remo-Car, która w tym czasie  odnosiła  wiele sukcesów.

Od 2015 roku Monika Dobrzyńska-Bluj piastowała również stanowisko Przewodniczącej Stowarzyszenia Partnerów Serwisowych MAN.

W 2019 roku Monika ukończyła kurs  Global Bisiness na Carlson School of Managment  University of Minnesota.  Jest absolwentką studiów MBA w Szkole Gółwnej Handlowej.

Dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Schwarzmüller Polska, Piotr Iwański, objął stanowisko Dyrektora Handlowego.

Grupa Schwarzmüller dostarcza pojazdy dwóch marek Schwarzmüller oraz Hüffermann, przeznaczone dla przemysłu budowlanego, przedsiębiorstw infrastrukturalnych, przemysłu surowcowego i surowców wtórnych oraz przedsiębiorst transportu dalekobieżnego. Wyróżnia się innowacyjnym podejściem oraz stosowaniem zaawansowanych technologii.

Zapotrzebowanie na polskim rynku na pojazdy Grupy Schwarzmüller systematycznie  rośnie. Potencjał Polski jest oceniany jako drugi co do wielkości zaraz po rynku niemieckim. Monika Dobrzyńska- Bluj zamierza ten potencjał wykorzystać.

Źródło: Schwarzmüller