Relacje

UTA Polska wspiera kierowców przekazując im ciepłe napoje i posiłki

25 maja 2020

Inicjatywa UTA “We Care for You” skierowana do kierowców
w czasie pandemii koronawirusa

UTA Polska wspiera kierowców przekazując im ciepłe napoje
i posiłki

 

W geście solidarności z zawodowymi kierowcami w czasach pandemii, UTA we współpracy z kilkunastoma stacjami w Polsce przekaże zawodowym kierowcom 4 000 pakietów żywnościowych. Akcja “We Care for You” jest realizowana w ramach planu pomocowego “More than Ever” stworzonego przez firmę Edenred, której UTA jest częścią. 

 

Warszawa, 25 Maja 2020. UTA, jeden z wiodących dostawców kart paliwowych i niezawodnych rozwiązań do poboru opłat drogowych w Europie, zorganizowała akcję “We Care for You”, której celem jest podarowanie jak największej grupie kierowców ciepłego napoju i drobnego poczęstunku. Inicjatywa ma na celu rzeczywiste wsparcie zawodowych kierowców, którzy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej nieprzerwanie zapewniają ciągłość łańcucha dostaw.

Inicjatywa UTA “We Care for You” będzie prowadzana na kilkunastu stacjach paliwowych w Polsce. Posiłki będa dystrybuowane przez pracowników stacji. (lista stacji i czas trwania przedsięwzięcia dostępne pod linkiem: https://www.uta.pl/aktualnosci). Zgodnie z podanymi przez UTA informacjami, akcja rozpoczyna się już 25 maja 2020 r.

Mając na uwadze trudne warunki pracy, z jakimi obecnie mierzą się pracownicy branży transportowej, Michał Gwiaździński, Dyrektor ds. Sprzedaży UTA zauważa: “Nie ulega wątpliwości, że właśnie zawodowi kierowcy stali się jednymi z głównych bohaterów kryzysu, z którym przyszło nam obecnie się mierzyć. To właśnie oni z narażeniem życia i zdrowia, często w bardzo trudnych warunkach, ciężko pracują aby dostarczyć niezbędne usługi i produkty, także środki do walki z wirusem. Naszą podstawową misją jest wsparcie przewoźników na różnych polach ich działalności, również w tych szczególnych okolicznościach. Stąd właśnie zrodził się pomysł okazania kierowcom naszej sympatii i podziękowania w formie drobnego poczęstunku  podczas wypełniania przez nich codziennych obowiązków.  Cieszymy się, że dzięki akcji “We Care for You” bierzemy czynny udział w globalnym projekcie “More than Ever” realizowanym przez Grupę Edenred”.

 

W czasie pandemii UTA czynnie wspiera kierowców w całej Europie 

Zawodowi kierowcy mogą liczyć na pomoc ze strony UTA w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Inicjatywa “We Care for You” realizowana w całej Europie różni się od siebie w zależności od istotnych potrzeb zgłaszanych przez przewoźników w danym kraju. UTA we współpracy z partnerami (stacjami, organizacjami i stowarzyszeniami transportowymi) przekazuje darmowe maseczki, środki dezynfekujące, ciepłe posiłki, a także umożliwia bezpłatne korzystanie z  sanitariatów. Wszystkie te działania mają na celu wsparcie kierowców i uświadomienie im jak ważne i doceniane są ich zaangażowanie i praca.

 

▬▬

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) jest jednym z czołowych dostawców kart paliwowych i usługowych w Europie. Klienci firmy mogą używać kart UTA do tankowania paliwa – niezależnie od marki oraz bezgotówkowo – w ponad 66 000 punktów w 40 państwach Europy, a ponadto korzystać z innych usług drogowych, takich jak pobór i rozliczanie opłat drogowych, usługi warsztatowe, pomoc drogowa, holowanie i zwrot podatku VAT i akcyzy na paliwo. W 2019 roku UTA po raz piąty zdobyła prestiżową nagrodę VerkehrsRundschau w kategorii kart paliwowych. Firma UTA została założona w 1963 roku przez Heinricha Ecksteina i jest dziś własnością Edenred S.A.

Więcej informacji:  www.uta.com

Edenred jest codziennym towarzyszem ludzi w pracy. Wiodąca platforma pośrednictwa łączy 50 milionów pracowników i 2 miliony partnerów handlowych za pośrednictwem 850 000 klientów korporacyjnych w 46 krajach. Edenred prowadzi trzy linie biznesowe:

– świadczenia pracownicze (posiłki, dobre samopoczucie, wypoczynek, kultura i obsługa pracowników)

– rozwiązania dla floty i mobilności (paliwo, opłaty drogowe, utrzymanie i podróże służbowe)

– rozwiązania uzupełniające, w tym korporacyjne usługi płatnicze (wirtualne karty płatnicze, zidentyfikowane przelewy bankowe i płatności dla dostawcy), środki motywacyjne i nagrody (karty upominkowe i platformy, programy motywacyjne) oraz publiczne programy społeczne.

Rozwiązania te poprawiają samopoczucie i efektywność pracowników, zwiększają atrakcyjność i wydajność firm oraz ożywiają rynek pracy i lokalną gospodarkę.

10 000 członków personelu Edenred angażuje się w poprawę jakości życia pracowników, zwiększenie wydajności firm i przychodów podmiotów handlowych. W 2019 r. dzięki globalnym aktywom technologicznym, głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, platform internetowych i kart, Grupa zarządzała wolumenem biznesowym w wysokości 31 mld EUR.

Edenred jest notowany na giełdzie papierów wartościowych Euronext Paris i znajduje się w następujących indeksach: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe i MSCI Europe.

Więcej informacji:  www.edenred.com

Logo i inne znaki towarowe wymienione i przedstawione w niniejszym komunikacie prasowym są zastrzeżonymi znakami towarowymi Edenred S.A., jej spółek zależnych lub stron trzecich. Nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych bez uprzedniej pisemnej zgody ich właścicieli.

 

Edenred świętuje swoją dziesiątą rocznicę w 2020 roku.

 

 

Współpraca z mediami

 

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG

Dr. Andreas Runkel

+49 6027 509-258

andreas.runkel@uta.com