Zarządzanie

Rusza budowa odcinka drogi S6: Bożepole-Gdynia

14 stycznia 2020

GDDKiA wydała zezwolenie na realizację fragmentu drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Decyzja dotyczy odcinka Bożepole Wielkie – Luzino i ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak informuje GDDKiA, droga S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem będzie miała długość 10,4 km i jest zlokalizowana w powiecie wejherowskim na terenie gmin Łęczyce i Luzino. Dędzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju oraz węzły: Bożepole Wielkie, Strzebielino, Luzino.

Ponadto na potrzeby przyszłego zarządzania trasą powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej „Luzino” z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi.

Koszt prac budowlano-montażowych na tym odcinku wyniesie ok. 338 mln zł. Tym samym otwarto drzwi do budowy kompletu pięciu odcinków S6 od Bożegopola Wielkiego do Gdyni o długości ok. 42 km.

Ekspresową S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km tej trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Trwają prace projektowe dla odcinka Koszalin-Słupsk i aktualizacją dokumentacji dla brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Odcinki S6 między Sianowem a Słupskiem i dalej w województwie pomorskim do Bożegopola Wielkiego, a także Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, zostały wskazane przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów do realizacji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Trwają przygotowania do ich realizacji.

 

Źródło: www.gddkia.gov.pl