Zarządzanie

Marcos BIS dołącza do Grupy Inelo

17 grudnia 2019

Grupa Inelo, dostawca innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branży transportowej, podpisała umowę kupna większościowych udziałów spółki Marcos BIS, producenta oprogramowania do zarządzania transportem – TMS Nawigator. Tym samym Marcos BIS znajdzie się wśród innych marek Grupy Inelo, takich jak: Tachoscan Control i 4Trans, tworzących programy do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców oraz świadczących kompleksowe usługi outsourcingu dla przewoźników. Wszystko to pod brandem OCRK oraz GBOX – dostawcy zaawansowanego systemu lokalizacji i monitorowania pojazdów.

Z produktów i usług Inelo, korzysta ponad 10 tys. firm transportowych i 38 instytucji kontrolnych w 20 krajach w Europie. To jednak nie wyczerpuje apetytu Grupy, która poszukuje kolejnych obszarów wzrostu.

– Naszą ambicją jest dostarczenie usług typu „one-stop-shop” dla rynku transportu i logistyki. Cały czas staramy się uważnie słuchać, jakie potrzeby pojawiają się na dynamicznym rynku usług transportowych. Dlatego podjęliśmy decyzję o dalszym powiększaniu Grupy Inelo. Dołączenie spółki Marcos BIS, firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej, niewątpliwie wzbogaci ofertę grupy poprzez unikatowe rozwiązania technologiczne i tym samym przyspieszy tempo naszego wzrostu. Cieszymy się, że założyciele Marcos Bis, Jacek Mroziński i Maciej Wolny, będą nadal kierować spółką. Zapewni to klientom kontynuację wysokiego standardu obsługi, który jest dla nas wszystkich bardzo ważny. Ogromna wiedza i wieloletnie doświadczenie założycieli, pozwolą nam wspólnie doskonalić innowacje dla przedsiębiorców sektora TSL. Wierzę, że dostarczenie naszym klientom rozwiązań kompleksowo wspierających zarządzanie firmami transportowymi, wzmocni ich pozycję na rynku międzynarodowym. Planujemy kontynuować strategię konsolidacji i przejęć ciekawych graczy technologicznych, wyspecjalizowanych w rozwiązaniach dla transportu i wspólnie z nowymi partnerami będziemy pracować nad rozwojem Grupy – mówi Magdalena Magnuszewska, CEO Grupy Inelo.

– To strategiczne partnerstwo z Inelo pozwoli stworzyć dla naszych klientów kompleksową ofertę, gdzie system dla zleceń typu FTL i LTL oraz aplikacje, będą uzupełniać produkty z zakresu telematyki oraz rozliczania czasu kierowców. Dobrze jest budować rozwiązania innowacyjne i kompletne. Jednocześnie ścisła współpraca i wymiana know how w ramach Grupy Inelo umożliwi dalsze rozwijanie naszego portfela produktów, w tym w szczególności profesjonalnego narzędzia TMS Nawigator. Dlatego jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń i technologii pozwoli stworzyć ofertę unikatową na skalę europejską. Wyróżnikiem jest kompleksowość usług i produktów, co stanowi odpowiedź na główne wyzwania, przed jakimi stoją teraz firmy transportowe. Nasza współpraca daje możliwość kreowania zupełnie nowych rozwiązań technologicznych – komentuje Jacek Mroziński, współzałożyciel Marcos BIS.

Na fot. – przedstawiciele firmy Inelo i Marcos Bis