Zarządzanie

Wszystkich Świętych – ograniczenia w ruchu ciężarówek w całej Polsce

31 października 2019

Od dzisiaj (czwartek – 31.10.2019 r.) od godziny 18:00 do 22:00 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Natomiast 1 listopada zakaz ten obowiązuje od godz. 8:00 do 22:00 – poinformowała w środowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Dyrekcja informuje też, że na drogach krajowych biegnących przy cmentarzach spodziewać się możemy zmienionej organizacji ruchu. Takie miejsca znajdować się będą w województwie lubelskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim i podkarpackim.

GDDKiA przypomina, że – jak co roku – na drogach całego kraju policjanci będą prowadzić akcję „Znicz”. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i bacznie przyglądać się czy podczas jazdy kierowcy przestrzegają przepisy ruchu drogowego.

Dyrekcja poinformowała też, że od czwartku 31 października od godziny 14:30 do niedzieli 3 listopada do godziny 22:00 służby drogowe GDDKiA będą działały w stanie podwyższonej gotowości, wspierając w działaniach jednostki Policji aby utrzymać przejezdność dróg krajowych. W tych dniach w Punktach Informacji Drogowej została zwiększona obsada dyżurnych.