Zarządzanie

Porwijmy do akcji nasze transportowe serducha dla dzieci z Karlina – akcja #TSLdzieciom nabiera rozpędu

15 października 2019

Już prawie 30 000 zł zostało zebrane w ramach akcji #TSLdzieciom, która od połowy września szturmem zaangażowała do pomocy całą branżę TSL.

 

Dzieci z Karlina są fundamentem tej akcji.

 3 września blogerzy Nasierowski i Tkaczykowski wraz z #adarteam pojechali do Wioski SOS w Karlinie, aby na własne oczy obejrzeć, a później móc pokazać transportowej społeczności, czym jest SOS Wioska Dziecięca i Program SOS Rodzinie. Zobaczyli, co zostało zrobione przez ostatnie 16 lat działalności Wioski, a co jest jeszcze przed nimi – w czym będzie pomagać akcja #TSLdzieciom. Materiał z wizyty dostępny jest na oficjalnej stronie zbiórki tsldzieciom.adar.pl. Celem akcji jest wsparcie działalności Wioski SOS w Karlinie, która codziennie niesie pomoc 308 dzieciom. Największe potrzeby to potrzeby edukacyjne i zdrowotne. Dzieci trafiające pod opiekę Stowarzyszenia często są zaniedbane pod wieloma względami. Potrzebują specjalistycznych terapii, zajęć wyrównawczych, spotkań z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Podopieczni Stowarzyszenia potrzebują również opieki medycznej, takiej jak wizyty u specjalistów, np. neurologa czy ortopedy, zakupu okularów bądź aparatu ortodontycznego.

 

– Dzieci, które do mnie przychodziły, miały za sobą różne przeżycia. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób odcisnęło się to na ich życiu, psychice, emocjach czy relacjach z innymi. Każda minuta mojej pracy pokazywała, że mogę coś zrobić, naprawić, pokazać im, w jaki sposób sami mogą sobie też z tym poradzić. Chodzi o to, aby cały czas z nimi być. Żeby ich wspierać, pokazywać, że można być innym i przede wszystkim szczęśliwym – tak o swojej misji pomocy dzieciom, mówi najdłużej pracującej Mama SOS na świecie – Pani Danuta Ulidowicz.

 

Lista zaangażowanych osób się nie kończy!

 Akcja prowadzona jest na stronie tsldzieciom.adar.pl i na portalu zrzutka.pl. Od kilku dni działa również specjalna grupa na FB, w której można wystawić produkty na licytację – @Licytacje na akcję #TSLdzieciom – dotychczas można było już zlicytować np. samochód BMW E36. Do działań sukcesywnie dołączają kolejne osoby i firmy z branży TSL. Akcję #TSLdzieciom wspierają: Nasierowski, Adrian Trucker & Paker, Tkaczykowski, Patrycja Rzenno ‚Almerka’, Kempa Trucker, Miki Dabes, Dzidziuś VOLVO, Siofer Majucha, Siofer Malina, Szybki Majkel, Sebastian – kierowca ze Szwecji, Artdrive, Sokół on the road, Adamos Interior, AdaskoN95 i inni.

 

Jedną z form wsparcia akcji jest również zakup limitowanej koszulki z napisem „Pan Szofer”, którą można nabyć na stronie www.uszofera.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na akcję #TSLdzieciom.

 

Można również zakupić prenumeratę Transport Managera www.transport-manager.pl/prenumerata i wpisać kod rabatowy: #tsldzieciom , wówczas cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na akcję #tsldzieciom.

 

„Nie ma słów, aby opisać to, co zobaczyliśmy w Karlinie”

 

Po szczegółowym poznaniu historii z Karlina zdecydowaliśmy się wesprzeć Wioski SOS dlatego, że pomagają młodym ludziom odbudować ich dzieciństwo. Pokazują, czym jest prawdziwy dom i relacje z bliskimi. Pomagają im uporać się z negatywnymi emocjami, z którymi małe dzieci nie wiedzą, jak sobie poradzić. To nie są łatwe tematy dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Potrzeba ogromnej wiedzy i zaangażowania, aby praca z dzieckiem przyniosła efekty. Trzeba również odwagi, aby móc rozmawiać z młodym człowiekiem, który ma za sobą ciężkie doświadczenia, a teraz musi wychowywać się bez swojej mamy i swojego taty. Dołącz do akcji i wspomóż działania. Uwierz, nie ma nic bardziej budującego niż myśl, że pomagasz młodemu człowiekowi, który ma tak wiele za sobą, w wieku zaledwie kilku lat. Powiedz o tym znajomym i rodzinie. Niech cała branża przez kolejne miesiące działa, aby dzieciaki z Karlina otrzymały ogromną dawkę ciepła i wsparcia ze strony dorosłych.

 

Akcja będzie trwała do 6 listopada, gdzie w trakcie trwania Targów TransLogistica Poland odbędzie się finałowa transmisja live prowadzona w strefie firmy Adar. W ramach #TSLdzieciom, TransLogistica Poland za każdą rejestrację na Targi z kodem TLP7 przekażą 10 zł na konto zbiórki. Rejestracja na targi jest darmowa. Link do rejestracji: https://translogistica.pl/odwiedzajacy/rejestracja-online/. Cała akcja #TSLdzieciom to wspólna inicjatywa firmy ADAR i Targów TransLogistica Poland.

 

 

Porwijmy do akcji nasze transportowe serducha!

 

OFICJALNA STRONA ZBIÓRKI:

tsldzieciom.adar.pl

OFICJALNA ZBIÓRKA AKCJI:

zrzutka.pl/4rfx4v

REJESTRACJA NA TARGI Z KODEM TLP7:

translogistica.pl/odwiedzajacy/rejestracja-online/

GRUPA Z LICYTACJAMI na FB:

@Licytacje na akcję #TSLdzieciom