Finanse

TIP przejmuje PEMĘ

1 sierpnia 2019

TIP Tailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital (dostawca usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie) podpisała umowę nabycia firmy PEMA od Société Générale. PEMA oferuje wynajem oraz leasing pojazdów użytkowych, swoje usługi świadczy m.in. w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii, co uwypukli geograficzną obecność TIPa, wzmocni jego pozycję w Niemczech oraz zapewni wejście na rynek szwajcarski.

– Jest to ekscytujący krok na drodze naszego rozwoju oraz dywersyfikacji, wciąż budujemy silniejszą platformę usług dla naszych klientów, partnerów, pracowników i udziałowców –  mówi Adil Rahmathulla, przewodniczący zarządu TIP Trailer Services i Partner zarządzający w I Squared Capital. – Wraz z nabyciem firmy PEMA, TIP wzmocni siłę działania, zwiększy dywersyfikację osiągając silniejszą pozycję w Niemczech. W dalszym ciągu szukamy możliwości rozwoju w zakresie naszej działalności, utrzymując wysoki poziom świadczonych usług.

– Po połączeniu, firmy będą posiadały prawie 89 tys. naczep i ciężarówek oraz ponad 100 warsztatów oferujących największą sieć serwisową w Europie i Kanadzie, zapewniając przy tym kompleksowe rozwiązania dla szerokiej gamy pojazdów użytkowych – nadmienił Bob Fast, prezes i dyrektor generalny TIP Trailer Services. – Nasi klienci będą mieli bezproblemowy dostęp do partnerów serwisowych w całej Europie i w Kanadzie, łatwiejsze zarządzanie flotą i możliwość skupienia się na swojej podstawowej działalności biznesowej, jednocześnie ciesząc się niezawodnością i profesjonalną obsługą klientów TIP.

TIP i PEMA to firmy zorientowane na obsługę serwisową, posiadające wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie, wspierające potrzeby klientów w trakcie całego użytkowania naczep, nadwozi wymiennych i samochodów ciężarowych. PEMA dysponuje nowoczesną i zróżnicowaną flotą ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych i naczep wiodących marek, takich jak Krone, MAN, Schmitz Cargobull i Volvo. Od 2008 r. PEMA jest częścią Grupy GEFA, działu finansowania sprzętu francuskiej grupy bankowej Société Générale. Société Générale Equipment Finance posiada 100 proc. udziałów w grupie PEMA poprzez swoją niemiecką spółkę zależną, GEFA Bank.

Spodziewana finalizacja nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, pod warunkiem uzyskania oficjalnej zgody organu regulacyjnego. KM

Źródło: TIP Tailer Services