Technika

Kuehne + Nagel uruchamia nową platformę cyfrową, wykorzystującą AI

18 lipca 2019

Kuehne + Nagel rozszerza pakiet usług online, uruchamiając platformę cyfrową, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji do obsługi transportu drogowego w regionie Azji i Pacyfiku: etrucKNow.com. Pozwala ona na szybką rezerwację samochodów ciężarowych i zwiększa możliwości biznesowe przewoźników.

Rozpoczęcie działalności w Tajlandii wynika z prognozowanego wzrostu w sektorze przewozów samochodowych do ponad 31 mld USD do 2023 r. Platforma zostanie wdrożona w Indiach, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nowej Zelandii i Australii do 2020 r.

Za pośrednictwem etrucKNow spedytorzy otrzymują dostęp do szybkiej wyceny i możliwości porównania transportu. Po wpisaniu szczegółów przesyłki, mechanizm AI weryfikuje wiele punktów danych i automatyzuje proces porównywania ofert. Dzięki temu klient otrzymuje najbardziej konkurencyjną ofertę transportu. Ponadto w okresie uruchamiania platformy klienci będą mogli zaoszczędzić dzięki udostępnionym kodom promocyjnym.

Ważną kwestią dla przewoźników i zleceniodawców jest widoczność procesów w czasie rzeczywistym. Zarówno nadawcy jak i firmy transportowe, dzięki możliwościom monitorowania i śledzenia, zawsze będą wiedzieć, gdzie są ich przesyłki. Otrzymają także proaktywne powiadomienia o szczegółach dostawy.

Ponadto etrucKNow zapewnia możliwość rejestracji przewoźników i właścicieli pojazdów ciężarowych. Za pośrednictwem platformy marketplace można zmienić pusty przejazd na dochód. Platforma gwarantuje dostęp do sieci spedytorów oferujących usługi transportu drogowego. Warto zaznaczyć, że zarejestrowani użytkownicy podlegają weryfikacji i procesowi wdrożenia.