Technika

WABCO dostarcza FMS dla Vos Logistics

2 lipca 2019

Aż 1200 pojazdów ciężarowych Vos Logistics zostanie wyposażonych w zaawansowane systemy zarządzania flotą WABCO. Nowa platforma pozwoli operatorowi zwiększyć poziom bezpieczeństwa, wydajności i jakości obsługi klienta.

Firma WABCO ogłosiła zawarcie umowy na dostarczenie systemów zarządzania flotą FMS z Vos Logistics w Szwajcarii – jednym z największych operatorów logistycznych w Europie. W ramach współpracy WABCO dostarczy 1200 komputerów pokładowych TX-SKY, które zastąpią dotychczasowy system FMS, z którego Vos Logistics korzystało od ponad 20 lat. Operator będzie korzystać też z aplikacji WABCO TX-FLEX, aby wspierać kierowców w działaniach poza kabiną.

Urządzenia TX-SKY staną się bezpiecznym kanałem komunikacji, zapewniającym kierowcom dostęp do nawigacji i szczegółów planowania, a także informacji o pozostałym czasie jazdy, przerwach na odpoczynek oraz stylu jazdy. Za pośrednictwem aplikacji TX-FLEX na smartfonach kierujący będą mogli rejestrować swoje działania poza kabiną. Umożliwi ona m.in. skanowanie kodów kreskowych i podpisanych dokumentów, przesyłanie zdjęć, dodawanie uwag od klientów lub informacji o paletach, a ponadto raportowanie problemów. Komputery zintegrowane z TX-FLEX pozwolą na skrócenie czasu realizacji wielu procesów: od dostawy produktu, po wystawienie faktury.

Vos Logistics, oprócz 1200 zamówionych jednostek TX-SKY planuje też zakup kolejnych 300 systemów, które zostaną zainstalowane w pojazdach przewoźników pozyskanych w 2019 r.

Firma Vos Logistics, posiadająca sieć 30 oddziałów w Europie, jest jedną z wiodących firm na rynku transportu drogowego oraz usług logistycznych dostosowanych do potrzeb klientów.

Źródło: WABCO