Logistyka

Hitachi uruchamia współdzielone przewozy transportowe

21 czerwca 2019

Już w przyszłym miesiącu w Tajlandii Hitachi planuje uruchomić usługę współdzielonych przewozów transportowych. W tym celu japoński koncern technologiczny zamierza wykorzystać swoje doświadczenia w zakresie analizy danych i sztucznej inteligencji – podaje agencja Kyodo.

Nowa usługa Hitachi ma na celu optymalizację zarządzania ruchem pojazdów i kontenerów, a także umożliwienie firmom grupy i innym lokalnym przedsiębiorstwom obniżenie kosztów wysyłki oraz skrócenie czasu dostaw.

Zarejestrowani spedytorzy będą mogli składać zamówienia w Lumada Center Southeast Asia – centrum danych Hitachi na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, a firmy logistyczne aktualizować informacje o swojej flocie, by zaspokoić te potrzeby, odpowiednio dostosowując czas przewozu i dostarczenia towaru.

W I kw. br. regionalny oddział koncernu oraz Hitachi Transport System Vantec przeprowadziły już testy z firmą Unicharm Corp. W trakcie prób współczynnik wykorzystania kontenerów podwoił się i osiągnął 30 proc.

Hitachi zamierza do 2024 r. włączyć do sieci dostawczej 21 tys. pojazdów ciężarowych, osiągając 73 mln $ sprzedaży rocznie.