Relacje

Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na VIII Forum Kobiet w Logistyce

5 czerwca 2019

W dniach 20-21 maja w Janowie Podlaskim odbyło się VIII Forum Kobiet w Logistyce, którego organizatorką i pomysłodawczynią jest Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Tegoroczne Forum pod hasłem „Bądźmy Sobą” zgromadziło ok. 160 uczestniczek i uczestniczek oraz 19 prelegentów – ekspertów i specjalistów z różnych dziedzin. Spotkanie moderowały prof. Danuta Kisperska-Moroń z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Halina ze Szkoły Głównej Handlowej.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego śniadania i ogłoszenia laureatek tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”, który otrzymały: Lidia Dziewierska, prezes zarządu Loconi Intermodal oraz Katarzyna Kędzierska, dyrektor obsługi klienta, łańcucha dostaw i logistyki w Europie Centralnej BASF Polska.

O tym jak firma poprzez akceptację różnorodności może się rozwijać i generować zyski mówiła w swoim wystąpieniu Marta Tesiorowska z Prologis Europe. Temat marketingu influencerskiego w logistyce poruszyła w swojej prelekcji Katarzyna Ostojska, marketing manager Raben Logistics Polska. Lidia Dziewierska, prezes zarządu Loconi Intermodal opowiadała natomiast o tym, jak kobiety zmieniają świat intermodalu. Ciekawe prelekcje zaprezentowały również Justyna Kowalska oraz Marta Śpiorek-Rosińska z Fracht FWO, Karolina Gasińska-Byczkowska z Agility Logistics

Drugą część sesji plenarnej poświęcono m.in. technologiom, zmianom logistyki w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, obowiązkowi opłacania podatku VAT dla wszystkich przesyłek z „krajów trzecich”. Sesję zakończono inspirującym spotkaniem z Zofią Dzik, przedsiębiorczynią i fundatorką Fundacji Humanites. Drugi dzień poświęcono natomiast warsztatom.