Logistyka

Nowa stacja Premium Up na mapie Polski

16 kwietnia 2019

W dolnośląskim Zgorzelcu powstała stacja paliw typu Premium Up. Dyskont paliwowy CITRONEX wyznacza nowe kierunki w kategoriach: szybkości obsługi klienta, dostępności szerokiego portfelu usług oraz wygody podczas odpoczynku w podróży.

Nowopowstały dyskont paliwowy CITRONEX to innowacyjny koncept all-at-one-location, agregujący wszystkie niezbędne usługi oraz produkty podczas jazdy w kierunku Europy Zach. i w drodze powrotnej. Nowa stacja jest już drugą należącą do CITRONEXU zlokalizowaną w przygranicznym Zgorzelcu, ale nieporównywalnie większą. Cały kompleks wraz z marketem znajduje się przy ul. Słowiańskiej 7 – tuż przy zgorzeleckim węźle autostrady A4. Bliskie sąsiedztwo polsko-niemieckiej granicy pozwala na ostatnie tankowanie po polskiej stronie, przed wyjazdem w kierunku Europych Zach.

Dyskont paliwowy CITRONEX to nie tylko stacja paliw, ale szeroko rozwinięty i nowoczesny kompleks o łącznej powierzchni przekraczającej 35,5 tys. m kw., który wyznacza nowe standardy w obsłudze kierowców i wychodzi poza zdefiniowane kategorie jakości w tej dziedzinie. Na samej stacji paliw znajdują się 2 niezależne wiaty z 9 stanowiskami do szybkiego tankowania samochodów ciężarowych oraz 24 stanowiskami do tankowania samochodów osobowych. Co więcej, klienci dyskontu paliwowego mają możliwość skorzystania z dieslowskich dystrybutorów AdBlue oraz dystrybutorów płynu do spryskiwaczy. Stacja obejmuje łącznie aż 50 miejsc do parkowania zestawów ciężarowych, 90 miejsc przeznaczonych dla samochodów osobowych oraz dodatkowe miejsca dla osób niepełnosprawnych. Na terenie kompleksu dostępny jest ponadto kompresor i odkurzacz.

Kierowcy mają do dyspozycji nie tylko stację paliw, ale mogą również skorzystać z całodobowego marketu CITRONEX o powierzchni sklepowej wynoszącej 500 m kw., otwartego 7 dni w tygodniu – włącznie z niedzielami niehandlowymi. W kompleksie działa także restauracja Picaro. Liczba stolików oraz miejsc siedzących w tym lokalu umożliwia równoczesne obsłużenie na 100 gości. Dla odpoczynku wydzielono specjalną strefę, w której zmęczeni kierowcy mogą się zrelaksować, napić świeżej, aromatycznej kawy, a także skorzystać z WiFi HotSpot. Należy dodać, że wszystko zostało bogato wyposażone w multimedia i dostosowane do najlepszej i najszybszej obsługi. W obiekcie zaaranżowano nawet kącik, w którym można pograć na Play Station, pobawić się lub zagrać w multimedialną grę wyświetlaną z projektora na podłodze. Poza tym przygotowano dedykowany kącik dla dzieci. W kompleksie znajduje się też nowoczesna myjnia TIR z 4 komorami myjącymi.  Klienci stacji mogą skorzystać z bankomatu oraz kantoru z korzystnymi kursami walut. W części sanitarnej kompleksu zlokalizowane są prysznice oraz toalety. Warto nadmienić, że są one dostosowane także dla osób niepełnosprawnych. Stacja zapewnia więc pełen komfort oraz dostępność oferty, bez konieczności czekania w kolejce. Dolnośląski dyskont paliwowy segmentu PremiumUp jest prawdopodobnie największym nie tylko w Polsce, ale również w Europie tego typu obiektem.