Finanse

Jeszcze niższe myto z ONE TOLL we Francji

1 kwietnia 2019

Od 1 kwietnia br. wzrosną dodatkowo zniżki na opłaty drogowe z urządzeniem E100 ONE TOLL. Szczególnie korzystne warunki zostały przewidziane dla przewoźników poruszających się na trasie Francja-Włochy. Niższe myto to tylko jedna z wielu zalet korzystania z uniwersalnego urządzenia pokładowego z logo E100.

ONE TOLL to wielofunkcyjne urządzenie, za pomocą którego można opłacać drogi 7 europejskich krajów: Francji, Hiszpanii, Belgii, Austrii, Włoch, Portugalii i Polski (A4) oraz parkingi we Francji i Włoszech, a także tunel Liefkenshoek w Belgii. Użytkownicy urządzenia jeżdżący po drogach w Hiszpanii otrzymują do 50 proc. zniżki, a we Włoszech i Francji – do 13 proc. Od kwietnia dodatkowo na plus zmienią się taryfy na autostradzie A43 prowadzącej z Lyonu do tunelu Fréjus, której operatorem jest firma SFTRF. Nowe stawki nie będą jak dotąd zależne od klasy emisji Euro, a już tyko od liczby kilometrów przejechanych w danym miesiącu i w stosunku do poprzednich wysokości będą kształtowały się w następujący sposób:

Dotychczasowe taryfy Nowe taryfy
należność ≤ 120 EUR   0% należność ≤ 100 EUR   0%
120 EUR < należność ≤ 240 EUR   5% 100 EUR < należność ≤ 125 EUR   2%
należność > 240 EUR   9% 125 EUR < należność ≤ 250 EUR   6%
należność > 250 EUR   12%

Niższe opłaty z multiboxem E100 są szczególnie korzystne dla kierowców podróżujących pomiędzy Francją a Włochami. Jednak opłacanie dróg z ONE TOLL wiąże się również z innego rodzaju przewagami. Jedno urządzenie to przede wszystkim wygoda jednej szybkiej rejestracji, jednej umowy i jednego dokumentu do zapłaty od jednej firmy. Takie udogodnienia szczególnie ułatwiają życie księgowym w firmach transportowych. Dodatkowo wielofunkcyjne rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić na kaucjach za urządzenia oraz wizytach w punkcie serwisowym. Dzięki zastosowaniu technologii plug and play OBU od E100 można samodzielnie zainstalować w prosty sposób i przenosić między pojazdami, jeśli zajdzie potrzeba. Oznacza to, że box nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych po jego otrzymaniu. ONE TOLL to również doskonałe narzędzie do zarządzania przejazdami i kontroli kosztów. Pozwala ono planować trasę i na bieżąco monitorować transakcje za pośrednictwem Strefy Klienta E100.

Jednostka pokładowa opracowana przez firmę E100 jest certyfikowana przez system EETS, dlatego też docelowo będzie umożliwiała uiszczanie opłat drogowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jeszcze na tę połowę br. E100 zapowiedziała rozszerzenie swojej oferty o Niemcy, a na kolejne miesiące do listy krajów, w których będzie można opłacać drogi z ONE TOLL mają dołączyć Węgry, Słowenia oraz kraje Skandynawii. Aby dowiedzieć się więcej na temat innych funkcjonalności urządzenia i korzyści płynących z opłacania myta z rozwiązaniem od E100, warto odwiedzić stronę: https://onetoll.e100.pl/ lub skontaktować się ze specjalistami pod numerem telefonu: +48 585 002 202.