Prawo

Wielka Brytania – nowe zasady zapłaty za mandaty drogowe

15 stycznia 2019

29 stycznia 2019 r. nastąpi zmiana zasad dokonywania zapłaty za wystawione mandaty dotyczące wykroczeń w ruchu drogowym, egzekwowane przez brytyjski urząd DVSA (Driver & Vehicle Licensing Agency). Kary trzeba będzie opłacać korzystając z dedykowanego tym płatnościom specjalnego i zabezpieczonego portalu.

Na wskazany przez ukaranego mandatem adres e-mail lub numer telefonu zostanie przesłana wiadomość z kodem i linkiem do tego portalu. Adres e-mail lub numer telefonu może należeć do ukaranego lub, co ważne, do innej osoby mogącej dokonać płatności. Wykorzystując link i kod można uzyskać dostęp i szczegóły dotyczące realizacji płatności.
Kontrolujący na miejscu zostaną powiadomieni o dokonaniu płatności i o otrzymaniu pieniędzy i dopiero wtedy zwolnią pojazd. System wyśle automatycznie e-mail lub sms z potwierdzeniem uiszczenia zapłaty. Zawarte w systemie informacje będą przetłumaczone na kilka języków i będą dostępne 24/7, wiec płatności mogą być dokonywane o każdym czasie, co oznacza szybszą możliwość zakończenia sprawy.

Źródło: www.pspdgdynia.pl