Technika

Pierwsze międzynarodowe biuro Everoad w Polsce

4 października 2018

Everoad to innowacyjna platforma cyfrowa, pozwalająca na połączenie małych i średniej wielkości firm transportowych bezpośrednio z międzynarodowymi korporacjami oraz sieciami handlowymi.

Europejski rynek transportu drogowego szacuje się na około 300 mld euro. Rynek jest bardzo rozdrobniony, aż 90 proc. firm transportowych posiada w swojej flocie mniej niż 10 samochodów ciężarowych. Rynek jest nieefektywny, bo 1/3 ciężarówek jeździ pusta, co ma ogromny wpływ na marżę i ceny, a także na środowisko. W bazie Everoad znajduje się ponad 3 tys. certyfikowanych przewoźników, posiadających łącznie ponad 250 tys. samochodów w całej Europie.

Zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi

Everoad pozyskało do tej pory 20 mln dolarów finansowania za pośrednictwem kultowych inwestorów, takich jak Tony Fadell (twórca Iphone / Ipod), Xavier Niel (Free Télécom) lub Roger Crook (ex DHL) oraz funduszy inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo współpracuje z ponad 5 tys. średnich i małych firm, ale także z największymi międzynarodowymi koncernami, jak na przykład Unilever, Procter & Gamble, PepsiCo, ESSITY etc. Everoad oferuje dla swoich klientów unikatowe rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi, tak zwanymi ,,spotowymi”, a także regularną współpracę, opartą na codziennych zleceniach, pozwalając na redukcję kosztów w transporcie, nawet do 20 proc. Ponadto platforma zapewnia monitorowanie przesyłek, czyli tak zwany truck & trace oraz biuro obsługi klienta dostępne przez 24 godziny na dobę. Everoad posiada możliwość zaaranżowania każdego typu i rodzaju transportu drogowego w Europie.

Bezpłatnie dla przewoźników

Dla firm transportowych platforma dostępna jest bezpłatnie. Everoad jest największą siecią transportową, zrzeszającą ponad 3 tys. przewoźników i ponad 250 tys. ciężarówek. Firma zapewnia płatności dla przewoźników do 72h po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i otrzymaniu faktury za usługę, co jest rewolucją na rynku! Dzięki platformie małe i średnie firmy transportowe otrzymują możliwość współpracy bezpośrednio z największymi firmami oraz sieciami handlowymi, co skutkuje większą ilością zleceń oraz redukcją pustych kilometrów.

Założycielem i szefem firmy jest 32 letni Maxime Legardez, który upatruje w Polsce ogromne możliwości dla platformy Everoad. Zespół Everoad to ponad 70 pracowników ze średnią wieku 28 lat, który tworzy gigantyczną, technologiczną rewolucję w tradycyjnej branży. Z dniem 1 września francuska firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Warszawie i w ciągu zaledwie miesiąca zatrudniła 10 osób. To dopiero początek, Everoad planuje dalszy, intensywny rozwój w Polsce, a od 2019 r. otwarcie biur i rozwój w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

Na fot. – zespół Everoad.

Więcej informacji na: https://www.everoad.com/pl/