Prawo

TLP szykuje się do jesiennej walki o kształt Pakietu Mobilności

30 sierpnia 2018

Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska od wielu miesięcy prowadzi intensywną kampanię przeciwko destrukcyjnym dla europejskiego transportu rozwiązaniom zawartym w Pakiecie Mobilności. Organizacja na każdym etapie prac spotykała się z europosłami, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz ministrami państw członkowskich, aby pokazywać zagrożenia jakie niesie projekt zarówno dla branży, jak i całej europejskiej gospodarki. 

– Jesteśmy w kluczowym dla branży momencie. Decyzje, które będą podejmowane w najbliższym czasie przesądzą o przyszłości sektora i wymiany towarowej w UE. Chcemy, aby politycy i urzędnicy w Brukseli mieli pełną świadomość skutków swoich działań dla europejskiej gospodarki, dlatego podczas wizyty w Brukseli konsekwentnie powtarzaliśmy podnoszone przez branżę argumenty dotyczące konieczności zapewnienia sprawnego funkcjonowania transportu międzynarodowego – komentuje wizytę w Brukseli Maciej Wroński, Prezes TLP.

Przedstawiciele TLP spotkali się z europosłami odpowiadającymi za najważniejsze dla transportu międzynarodowego projekty w Parlamencie Europejskim. Nie zabrakło także rozmów w kluczowych departamentach Komisji Europejskiej (DG MOVE oraz DG Employment), podczas których nie tylko przekazano stanowiska do nowych rozwiązań prawnych w Pakiecie Mobilności, ale również zastrzeżenia TLP wobec kolejnych pomysłów kontroli przewoźników.

Źródło: www.tlp.org.pl