Relacje

Wreszcie chaczkar dotarł do celu

22 czerwca 2018

Wspólna akcja Transport Managera, Telewizji Polskiej SA i firmy Clever Logistic dobiega końca. Chaczkar – zdobny ormiański, kamienny krzyż – dotarł do celu swojej kilkudniowej podróży z Erewania (stolicy Armenii) do Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach.

Procesowi rozładunku przyglądali się: Edgar Ghazaryan, ambasador Armenii w Polsce, Maria Kowalczyk, dyrektor ZSP, Vasilisa Dzehtsiarenka, współwłaścicielka firmy Clever Logistic (która zrealizowała operację logistyczną przetransportowania chaczkara) oraz grono nauczycieli Zespołu Szkół, spośród których wielu uczestniczyło w ostatnich latach w wyjazdach do Erewania, organizowanych w ramach współpracy kieleckiego ZSP z collegem plastycznym w Erewaniu.

Po przywiezieniu na miejsce docelowe, można było wreszcie dokładniej przyjrzeć się chaczkarowi, który składa się z dwóch krzyżów – katolickiego i ormiańskiego – połączonych ze sobą. Ma to symbolizować przyjaźń ormiańsko-polską.

Jak już informowaliśmy, uroczyste odsłonięcie chaczkara nastąpi we wrześniu 2018 r., o czym również będziemy pisali na portalu Transport Manager.