Międzynarodowy Kongres Logistyków CILT 2018 we Wrocławiu

Od 3 do 6 czerwca 2018 r. goszczą we Wrocławiu logistycy całego świata, a to za sprawą odbywającego się po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowego Kongresu globalnej organizacji CILT (The Chartered Institute of Logistics & Transport).

W trakcie kongresu rozważane są kluczowe zagadnienia dotyczące powiązania Europy Środkowo-Wschodniej ze światem, a także poruszane są tematy związane z rewolucją w pojazdach elektrycznych i jej wpływie na logistykę. Delegaci mogą uczestniczyć w bogatych merytorycznie czterodniowych wydarzeniach oraz w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach.

Międzynarodowy Kongres CILT to spotkanie najbardziej wpływowych osób związanych z logistyką i transportem z ponad 100 krajów z całego świata. To prestiżowe wydarzenie każdego roku przyciąga nie tylko członków CILT, ale także przedstawicieli rządów, profesjonalistów i naukowców z branży TSL ze wszystkich kontynentów, którzy podczas kongresów CILT podejmują decyzje mające istotny wpływ na kształtowanie przyszłości branży logistycznej i transportowej.

W ramach kongresu spotykają się również przedstawiciele struktur CILT tj. Młodzi Profesjonaliści (YP), organizacji dedykowanej profesjonalistom do 35 roku życia oraz WiLAT (Women in Logistics and Transport) – organizacji zrzeszającej kobiety zaangażowane w kształtowanie przyszłości światowej logistyki.

Kongres jest wydarzeniem cyklicznym. Członkowie CILT każdego roku spotykają się w jednym z krajów członkowskich, by wspólnie podejmować decyzje, mające wpływ na rozwój branży logistycznej i transportowej.

Organizacja The Chartered Institute of Logistics & Transport istnieje już blisko 100 lat. Powstała w 1919 r., a patronuje jej brytyjska Księżna Kanady, Australii i Bermudów Anna Mountbatten-Windsor. Instytut zrzesza ponad 33 tys. członków z ponad 100 krajów z całego świata.

Współorganizatorem kongresu jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Rektor tej uczelni, dr Marcin Pawęska jest zarazem założycielem struktur CILT(UK) w Polsce, jako jedynego akredytowanego ośrodka Instytutu w Europie Środkowo-Wschodniej. MWSLiT jest też jedyną w Polsce uczelnią posiadającą akredytację tego brytyjskiego Instytutu dla studiów na kierunku Logistyka.

Więcej informacji:

http://www.cilt2018.cilt.pl/PL/