Technika

Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018

28 lutego 2018

Podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show największy polski dystrybutor, spółka Inter Cars SA, wspólnie z Fundacją Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje są dwie – finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018. Przy obecnym tempie rozwoju technologii, rozwój kwalifikacji zawodowych mechaników to podstawa.

Rejestracja uczestników VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest prowadzona na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Organizatorzy konkursu zapowiadają wiele nowych atrakcji i konkurencji praktycznych, których głównym akcentem będą najnowsze technologie w motoryzacji. Jak co roku, finały odbędą się w czasie targów Poznań Motor Show. Najlepsi staną do rywalizacji w kategorii Młody Mechanik – zainicjowanej przez producenta olejów Mobil Delvac, oraz Mechanik Zawodowy. Wcześniej odbędą się eliminacje internetowe, które wyłonią 90 najlepszych młodych i doświadczonych serwisantów.

Równolegle trwa rywalizacja o udział w finale konkursu Young Car Mechanik, przeznaczonego dla uczniów szkół technicznych, biorących udział w programie Młode Kadry, realizowanym przez Inter Cars. Pierwsze etapy – testy on-line już zakończony, a obecnie trwa walka o udział w polskim finale, który odbędzie się na Targach. Trójka zwycięzców będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale. Już w maju, w Centrum Szkoleniowym Inter Cars zmierzą się najlepsi młodzi mechanicy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.youngcarmechanic.eu.
.
Decyzja o współpracy i wspólnej organizacji finałów wynika ze zbieżnych celów, jakie realizują oba te konkursy – promocji zawodu mechanika i rozwoju wiedzy technicznej. Różnicą jest tylko sposób prowadzenia konkursu – w Mistrzostwach Mechaników rywalizują zespoły dwuosobowe, w Young Car Mechanik – poszczególni młodzi mechanicy. Taki podział pozwala na przeprowadzenie obu tych konkursów i jednocześnie uczy współpracy oraz podkreśla indywidualne mistrzostwo. W czasie tegorocznego święta motoryzacji w pawilonie nr 4 zaprezentuje się również Dział Szkoleń oraz Projekt Młode Kadry największego polskiego dystrybutora –  Inter Cars.
 .