Prawo

Jerzy Szmit podał się do dymisji

29 września 2017

Wiceminister infrastruktury i budownictwa, odpowiedzialny za transport drogowy, Jerzy Szmit podał się w piątek (29.09.2017 r.) do dymisji. Jak powiedział PAP, dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło.

– Podałem się do dymisji z dniem dzisiejszym. Powody są osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło – powiedział Jerzy Szmit.

W numerze drugim Transport Managera z 2017 r. ukazał się obszerny wywiad z wiceministrem, który aktywnie uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach, konferencjach i negocjacjach związanych z reprezentowaniem polskiego transportu drogowego w Polsce i na świecie. Zajmował się także kontaktami z Federacją Rosyjską w sprawie zezwoleń dla polskich przewoźników.

Szmit na wiceministra został powołany w listopadzie 2015 r. W resorcie był odpowiedzialny za autostrady, drogi, transport drogowy i lotniczy. Jeszcze w czwartek w Sejmie Szmit uzasadniał posłom przygotowany przez resort projekt ustawy, który ma uregulować zasady funkcjonowania rynku przewozu osób. Chodzi m.in. o działalność platform taksówkowych, m.in. Ubera.

Jerzy Szmit był posłem na Sejm RP w latach 2011-2015, członkiem Komisji Finansów, Komisji Infrastruktury, przewodniczącym podkomisji stałej ds. Transportu Drogowego i Drogownictwa, przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Polski Wschodniej. Senator RP w latach 2005-2007, przewodniczący komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej.