Relacje

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2017” rozstrzygnięty!

14 września 2017

12 i 13 września na autodromie Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Nagrody dla najlepszych inspektorów w kategoriach motocykl, samochód oraz klasyfikacja drużynowa wręczyli Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Dyrektor Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Łukasz Smółka oraz Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski Józef Ramlau.

Konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy i Główny Inspektorat Transportu Drogowego miał na celu m.in. doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności inspektorów transportu drogowego, utrwalanie wśród inspektorów przekonania, że tylko zdecydowane, skuteczne i zgodne z prawem działanie może przyczynić się do pozytywnej społecznej oceny Inspekcji Transportu Drogowego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Inspekcji. A przede wszystkim wyłonienie najwszechstronniejszych inspektorów transportu drogowego w kraju.

Pierwsze miejsce drużynowo zajęli inspektorzy z kujawsko – pomorskiego. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z województwa lubelskiego. Trzecie miejsce przypadło inspektorom z Małopolski.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii samochód:

I miejsce:  Piotr Stępień reprezentujący WITD Bydgoszcz,

II miejsce: Łukasz Wencel reprezentujący WITD Poznań,

III miejsce: Marcin Mączyński reprezentujący WITD Katowice.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii motocykl:

I miejsce: Artur Płowaś reprezentujący WITD Lublin,

II miejsce: Marcin Góralewski reprezentujący WITD Szczecin,

III miejsce Szymon Żołobajluk reprezentujący WITD Rzeszów.

Puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczyli szef ITD Alvin Gajadhur, Dyrektor Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Łukasz Smółka oraz Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski Józef Ramlau.

Celem organizowanego co roku konkursu jest systematyczne podnoszenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych wśród inspektorów. Posiadane przez nich kwalifikacje są wykorzystywane w codziennej pracy podczas kontroli drogowych i przekładają się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

źródło: www.gitd.gov.pl