Technika

Europejska branża transportu nienormatywnego i dźwigów spotka się w Krakowie

12 września 2017

Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa, a także nowe wezwania do zharmonizowania przepisów dotyczących transportu nienormatywnego w całej Europie, będą dominować podczas dyskusji na jesiennym spotkaniu ESTA (Europejskie Stowarzyszenie Transportu Ponadnormatywnego i Producentów Dźwigów Samojezdnych – The European Association of Abnormal Road Transport and Mobile Cranes), które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

W dniach 19 i 20 października w Krakowie odbędą się spotkania ESTA, których gospodarzem będzie OSPTN – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego. Organizacja spotkań w Europie Środkowo-Wschodniej odzwierciedla rosnącą siłę i wpływ organizacji.

– Bezpieczeństwo znacznie się poprawiło w ostatnich latach w sektorze dźwigów i transportów ciężkich, częściowo dzięki doskonałej komunikacji i współpracy między naszymi członkami a producentami – powiedział niedawno powołany dyrektor ESTA, Ton Klijn.

Spotkanie nad Wisłą

Klijn dodał również: „W wielu krajach rosną tendencje do protekcjonizmu i musimy podkreślić, że zwiększona biurokracja i ograniczenia oznaczają niższą efektywność i wyższe koszty dla naszych klientów, a w rezultacie całego społeczeństwa”.

Swój udział potwierdzili już światowi potentaci, tacy jak: Royal Wagenborg, Sarens, Mammoet, ALE Heavylift, a także wiele firm z naszego regionu Europy, a wśród nich Hermes, Limarko, Baltkonta, Holleman, Zagrebtrans, Centrotrans, Sharon Group, Maretas/Transkela i inni. Na spotkaniu obecni będą również przedstawiciele większości firm zrzeszonych w OSPTN.

Spotkanie, które odbędzie się pod patronatem GITD, będzie składać się z dwóch części: spotkania sekcji transportowej oraz dźwigowej ESTA, a także oficjalnej kolacji z networkingiem.

O godzinie 14.00 w hotelu Sheraton Grand, położonym nad Wisłą, rozpoczną się spotkania ESTA, w których wyjątkowo udział wezmą również członkowie OSPTN oraz zaproszeni goście z całej Europy. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i potrwa do godziny 17.00.

Goście z 20 krajów

Oficjalna kolacja wraz z networkingiem odbędzie się w niesamowitej lokalizacji – 125 metrów pod ziemią – w Kopalni Soli w Wieliczce. Kolacja rozpocznie się o 20.00 drinkiem powitalnym, którego sponsorem jest polski producent naczep DEMARKO Special Trailers – diamentowy partner spotkania w Krakowie. Po kolacji do północy odbędzie się sesja networkingowa.

Prezes OSPTN – Łukasz Chwalczuk zachęca do udziału w spotkaniu wszystkie firmy z branży transportu ciężkiego i dźwigów:

– Oczekujemy około 200-250 osób z branży. Już w tym momencie mamy potwierdzonych gości z ponad 20 krajów. Podczas oficjalnej kolacji przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Plan obejmuje pokazy artystyczne, muzykę na żywo, pokazy magików i otwarty bar. To niepowtarzalna okazja, aby nawiązać nowe kontakty biznesowe.

 Więcej informacji na stronie: http://www.ponadnormatywni.pl/esta.