Logistyka

W Niemczech, w 2018 r. powstanie pierwsza e-Autostrada

21 sierpnia 2017

Na 10 kilometrach autostrady A5 w Niemczech powstanie elektryczna linia dla hybrydowych ciężarówek. System dla władz Hesji zbuduje Siemens. Gotowy będzie w 2018 r. Linia dla zelektryfikowanego transportu będzie dostarczała prąd hybrydowym ciężarówkom. W 2018 r. odbędzie to pierwszy test koncepcji elektrycznej autostrady (eHighway) w warunkach drogowych.

System zostanie zainstalowany na autostradzie A5 na odcinku między węzłem Zeppelinheim/Cargo City Süd przy porcie lotniczym Frankfurt, a węzłem Darmstadt/Weiterstadt.

Firma Siemens jest odpowiedzialna za planowanie, budowę oraz utrzymanie nowego systemu, który będzie pierwszym takim w Niemczech. Całość powstanie, jako część większego projektu ELISA (Zelektryfikowany, innowacyjny ciężki transport drogowy na autostradach), prowadzonego przez Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych (BMUB).

– Budowa systemu pozwoli nam sprawdzić w praktyce, czy realne jest zintegrowanie publicznej autostrady z napowietrzną linią zasilającą. System będzie używany jako część istniejącej sieci transportowej, aby potwierdzić zasadność i praktyczne wykorzystanie w transporcie towarowym – powiedział Gerd Riegelhuth, dyrektor z Hessen Mobil – firmy odpowiedzialnej za utrzymanie transportu drogowego w Hesji.

Źródło: brd24.pl