Technika

Polska gospodarzem tegorocznego spotkania ESTA

10 lipca 2017

W bieżącym roku Polska będzie organizatorem wyjątkowego, międzynarodowego spotkania całej branży transportowej – ESTA. ESTA jest wiodącym europejskim stowarzyszeniem związanym z transportem ciężkim. W jego ramach działają dwie sekcje: transportowa oraz dźwigowa. Obecnie członkowie ESTA pochodzą z 18 krajów z całej Europy.

Wśród nich wyróżniają się przede wszystkim krajowe stowarzyszenia transportu nienormatywnego, a także producenci sprzętu i dostawcy dedykowanych usług. Działania stowarzyszenia skupiają się na tworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy, harmonizacji ogólnych warunków pracy i zmniejszenie opóźnień w wydawaniu zezwoleń w całej Europie, a także na ciągłej poprawie jakości usług świadczonych usług. Spotkania ESTA stwarzają członkom doskonałą okazję dla uczestników do wymiany informacji, umożliwiając im współpracę na całym kontynencie. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w Polsce – 19 października w Krakowie.

Mecenasem generalnym wydarzenia tegorocznej edycji jest firma DEMARKO Special Trailers. Firma o blisko 30 letniej tradycji w branży transportowej produkująca naczepy do transportów ponadgabarytowych ściśle wedle oczekiwań i wymagań Klienta. Celem nadrzędnym firmy DEMARKO Special Trailers jest spełnianie specjalistycznych wymogów branży transportowej poprzez projektowanie innowacyjnych i niezawodnych konstrukcji szerokiemu spektrum odbiorców.

Wydarzenie – ze względu na swoją rangę – uświetni obecność rządowych i lokalnych władz administracyjnych zarówno z Polski, jak i z krajów ościennych. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, podsumowaniem prac stowarzyszenia oraz wytyczeniem nowych obszarów współpracy. Konferencja merytoryczne/robocze odbędzie się w krakowskim hotelu Sheraton.